Siyaset

Başkan Demirtaş muhtarların sorunlarını dinledi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 61 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. Muhtarların lokal yönetimdeki önemine değinerek, “Muhtarlar bizim sokaktaki gözümüz kulağımız, halkımızla aramızdaki köprümüz” diyen Başkan Demirtaş, “Daha hoş bir İlkadım için defalarca birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediye hizmet binası konferans salonunda İlkadım sınırları içinde hizmet veren 61 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Toplantıya gelenlere maske ve alev ölçümü yapan ekipler içeride ise mesafeli oturma düzeni ile katılımcıların oturumu sağlandı. Toplantıya belediye başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve teknik personellerde katıldı. Toplantıda Başkan Demirtaş, korona virüs (Kovid-19) salgını ardından düzenlenen ilk istişare toplantısında belediye olarak salgın ile ilgili ilk günden itibaren aldıkları önlemleri muhtarlara anlattı.

“El birliğiyle en hoş hizmetleri vereceğiz”

“Halkın oylarıyla seçilmiş elde etmek şüphesiz ki bizlere olduğu gibi sizlere de çok büyük bir yükümlülük yüklüyor” diyerek konuya dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlçemizi için siz değerli muhtarlarımızla aralıksız görüntü alışverişi yapmayı, sorunları ve talepleri ivedilikle çözüme kavuşturmayı çok önemsiyoruz. Şehrimize, ilçemize ve mahallelerimize en hoş hizmetleri vereceğinize, el birliğiyle İlkadım’a en iyi şekilde hizmet edeceğimize canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

“Hizmetlerimizin hızını ve kalitesini güçlendirmek istiyoruz”

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın yerelden başladığına da altını çizen Başkan Demirtaş, şöyle devam etti: “Sizler, mahallelerinizdeki her bir hanenin sevincini de hüznünü de eksiğini de en iyi şekilde bilen ve belediye olarak bizlerin oluşturacağı hizmetlere en bedensel katkı ve önerileri sunacak kişilersiniz. Sizlerin vasıtasıyla halkımıza vereceğimiz hizmetlerin hızını ve kalitesini desteklemek istiyoruz. Mahallelerinizde yaşadığınız sıkıntıları, bizlerden beklentilerinizi iletmeniz ve ortak gösterme alışverişinde bulunmamız nedeniyle ‘Belediye Mahallemizde’ uygulaması ekiplerimiz her hafta bir mahallemize davetli olup mahalle sorunlarına yerinde süratli çözüm üretiyor.”

Buluşma sırasında muhtarlardan gelen talep ve önerileri özenle dinleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, gelen taleplerin aciliyet sırasına tarafından giderilmesi için ilgili birim müdürlerine açıklamalar verdi. – SAMSUN

Başkan Demirtaş muhtarların sorunlarını dinlediBaşkan Demirtaş muhtarların sorunlarını dinlediBaşkan Demirtaş muhtarların sorunlarını dinledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu