Siyaset

Başkan Dündar: ‘Millete hizmetten bizi kimse durduramaz’

Başkan Dündar: “Millete hizmetten bizi kimse durduramaz”

BURSA – AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı’nın 7. Klasik Kongresi’nde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bursa’nın kalbi Osmangazi, tarihinin en büyük değişim ve gelişimine tanıklık ediyor” dedi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in katılımıyla gerçekleşen kongrede AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez her tarafta göreve seçildi. Büyük bir coşku içinde geçen kongrede Osmangazi Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaların yer aldığı kısa film gösteriminin ardından kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçmişin en güzel şehrini geleceğin en güzel şehri yapmak için tam 11 yıldır yılmadan çalıştıklarını belirtti. Başkan Dündar, “Ben ve egzersiz arkadaşlarım konuşmaktan çok çalışmayı seviyoruz. Yaptığımız hizmetlerin konuşulmasını istiyoruz. Geride bıraktığımız 11 sene da hizmet dolu geçti” ifadelerini kullandı.

Osmangazi’nin Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olduğunun altını çizen Dündar, “Bizler ne kadar büyük ve zinde bir belediye olduğumuzu pandemi sürecinde bir kez daha ortaya koyduk. Iddiaya Göre dünya devi batı ülkeleri ve yerel yönetimleri hazırlıksız yakalandıkları korona salgını karşı biçare kalırken, bizler bu bela aleyhinde büyük bir galibiyet hikayesi yazdık; yazmayı da sürdürüyoruz. Covid-19 önlemlerinin başladığı 13 Mart tarihi itibarıyla seferberlik ilan ettik, çalışma arkadaşlarımın şahane özveri ve gayretleri ile 24 saat egzersiz uygulamasına geçtik” dedi.

Korona salgını ile uğraş ederken hizmetleri de aksatmadıklarını anlatan Dündar, “Evet, bizim sorumluluğumuz büyük. Çünkü, bu kadim şehre ve bu aziz millete hizmet etmek büyük bir imtiyaz ve sevinç olduğu gibi aynı zamanda da ağır bir sorumluluk da demek. Çünkü, Osmangazi her şeyin en güzelini yargı ediyor. Onun için kıymetli dostlar, heyecanımız da sorumluluğumuz da büyük. Üstat Necip Fazıl’ın dediği gibi devler gibi eserler ayrılmak için karıncalar gibi çalıştık. ve bugün tarih; Bursa’nın kalbi Osmangazi’de tarihinin en büyük metamorfoz ve gelişimine şahitlik ediyor” diye konuştu.

Kongrelerin hayırlı olması temennisinde yer alan Başkan Dündar, “Kongremiz bahtı açık olsun. Bugüne değin hizmet etmiş bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçileceklere de çoktan başarılar diliyorum. Bizler, mevzu iddia vatansa, mevzu bahis aziz millete hizmetse durmayı bilmiyoruz. Dünya lideri, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde beraber yürüdüğümüz bu yolda fazla badireler atlattık. Peki durduk mu? Hayır. Bizi kimse durdurabildi mi? Hayır. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da içeriden ve dıştan ayrım etmez hiçbir engel bizi yolumuzdan çeviremeyecek. Durmak yok, yola devam” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Dündar, oyunu kullandı.

Başkan Dündar: 'Millete hizmetten bizi kimse durduramaz'Başkan Dündar: 'Millete hizmetten bizi kimse durduramaz'Başkan Dündar: 'Millete hizmetten bizi kimse durduramaz'Başkan Dündar: 'Millete hizmetten bizi kimse durduramaz'Başkan Dündar: 'Millete hizmetten bizi kimse durduramaz'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu