Sağlık

Başkan Haşere’in solunum cihazına yan olarak tedavisi sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Covid-19 teşhisiyle 17 Ağustos tarihinden bu yandan tedavi gördüğü özel hastaneden dün gece saat 22.30’da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Başkanın durumunun stabil olduğu ve tedavisine burada devam edileceği bildirildi.

Başkan Böcek, 17 Temmuz tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığını ve hastanede izole aşağıda bulunduğu bilgisini paylaşmıştı. Aradan geçen zaman içinde astım ve şeker hastalığı nedeniyle durumu ağırlaşan Başkan Haşere 7 Eylül tarihinde benzer hastanenin yoğun bakım ünitesinde çare altına alınmıştı. Haşere’in 12 Eylül tarihinde yapılan Covid-19 testi negatif çıkmıştı. Başkan Haşere, bir aydan artı süredir yoğun bakın ünitesinde çare aşağı bulunduğu özel hastaneden dün gece saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Böcek’in tedavisinin bundan sonraki bölümünün burada devam edeceği bildirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Başkanımızın yoğun bakımdaki peşine düşüp takip ve tedavisi devam etmektedir. Klinik durumu stabil olarak seyretmekte olup çare sürecinin devamı için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmiştir” denildi.

HASTANEDEN İLK AÇIKLAMA

Haşere’in sıhhat durumuyla ilgili olarak bugün Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nden de ilk yorumlama geldi. Açıklamada, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 24.09.2020 tarihinde saat 22.30’da hastanemize takip ve tedavisi tamamlanmak üzere nakil edilmiştir. Hastamızın birincil değerlendirmesinde COVID enfeksiyonu sonrası akciğer fonksiyonlarındaki sorunun devam ettiği görülmüştür. Hastamız solunum cihazına bağlı olarak yoğun bir şekilde çare edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu