BasketbolSpor

Basketbolda şiddet birliği

Bandırma’nın basketbol alanındaki takımlarından Bandırma Basketbol GSK, bu sene katılacağı Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi için Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi ile güçbirliğine gitti.

İmza töreninde açıklamalarda yer alan Bandırma Basketbol GSK Başkanı Bora Öziş “11 yıldır kadın basketbolu için kaliteli sporcular yetiştirerek adından laf ettiren kulübümüz, Türkiye’nin en iyi daha aşağı inşa kulüplerinden biri olabilme hedefine karalılıkla ilerliyor. Bugün, büyük özverilerle tamamladığımız spor tesisimizde yüzlerce çocuğumuza verdiğimiz eğitimin, olumlu sonuçlar vermeye başladığını görüyoruz. Bir sporcu yetiştirmenin öneminin farkındalığı ile hazırladığımız eğitim programımız içinde deneyimli antrenörlerimizin verdiği teknik eğitimin yanında oyuncularımızı konularında uzman eğitmenlerimizin verdiği zihinsel eğitimler ve donanımlı bir sağlık durumu ekibi ile desteklemekteyiz. Bu şekilde senelerdir birlikte çalıştığımız sayıları yüzleri geçen Bandırmalı oyuncumuz arasından onu profesyonel olma yaşına geldiler. Oluşan bu kadroya 3 oyuncu takviyesi yaparak bu sezon Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde uğraş edeceğiz ” dedi.

Takımın antrenörlüğünü yapacak Emre Neşe Saçan de Türkiye’nin en iyi daha alçak inşa organizasyonunu kurarak ve yetiştirici kulüp olarak farkındalık oluşturmak istiyoruz diyerek, “Kızlarımızı hem sportif keza de akademik olarak yetiştirerek ayakları yere sağlam basan bireyler olmalarını hedefliyoruz” dedi.

İki kulübün müşterek yaptığı basın toplantısının sonunda iki kulüp başkanı Bora Öziş ve Uzlaşma Yıldırım sponsorluk anlaşmasını imzaladılar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu