Siyaset

BBP Bilecik İl Başkanı Murat Önal güven tazeledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bilecik 2. Olağan Kongresi gerçekleştirilirken, seçime tek liste halinde mevcut başkan Murat Önal güven tazeledi.

Şeyh Edebali Kongre Merkezinde gerçekleşen kongreye MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Halil Şahin, Her Yerde Huzur Partisi Bilecik İl Başkanı Cafer Arslanboğa, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongre öncesi hitabe yapan BBP Bilecik İl Başkanı Murat Önal, korona virüs salgını bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini devam ettirdiğini belirterek, “Ben başlangıçta sözlerine görevleri başında gece gündüz demeden gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı afiyet çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Soydaşlarımız can Azerbaycan’a karşısında Ermenistan’ın kahpece saldırılarını güçlü olarak kınıyorum. Milletlerarası hukuk kurallarını hiçe sayarak soydaşlarımızı sivil halk müziği gözetmeksizin niyet alarak yapılan alçakça saldırılara karşı uluslararası toplumun sessiz kalması kabul edilebilir bir şey değildir. Bizler Türk milleti olarak tekrar tekrar soydaşlarımızın yanına olduk ve olmaya devam edeceğiz. Azerbaycan yalnız değildir” dedi.

“Siyaseti bir rant olarak değil millete hizmet için yapan bir siyasi hareketiz”

Başkan Önal, “Siyaseti bir rant olarak yok, millete hizmet için yapan bir siyasi hareketiz. Geçmişte şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun da dediği gibi ‘bizler sandık kaygısı ile siyaset yapan millet değil sırat kaygısı ile siyaset yapan insanlarız’ düşüncesi ile yolumuza devam edeceğiz. bu vesileyle şimdiye kadar camiamızda devir alan emeği geçen tüm kıymetli gönüldaşlarımıza teşekkür eder kongremizin vatana, millete ve camiamıza uğurlu olmasını dilerim. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri mahcup etmesin bahtı açık hoş hizmetler yapmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanına seslendi

MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan ise genel başkanlarının TBMM’nin geçen ve bu yıl ilk başlangıç gününde birincil önergelerinin “idam” taslağı olduğunu anlatarak, “Biz Büyük Birlik Partisi olarak kendi hazırlamış olduğumuz önemli 3 başlık aşağıda kanun teklifini genel başkanımız geçen sene 1 Ekim’de TBMM açıldığında gündemine getirmişti. Bu yıl yine benzer şekilde genel başkanımız bitmiş aynı kanun teklifini meclise sundu. Biz burada yan Cumhurbaşkanı olduğu gibi bir siyasi partinin genel başkanı olduğunu hatırlatıyoruz ve diyoruz oysa sayın Cumhurbaşkanım lütfen meclisin en büyük grubu olan AK Parti grubuna gerekli talimatı verin ve Büyük Birlik Partisinin keza geçen sene hem bu yıl 1 Ekim’de kanun teklifi olarak sunduğu idam yasası kabul edildin” dedi

Konuşmanın peşinde gerçekleştirilen seçimde gerçekleşen BBP Bilecik 2. Olağan Kongresi gerçekleştirilirken, seçime tek liste halinde mevcut başkan Murat Önal güven tazeledi. – BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu