FutbolSpor

Beşiktaş ve Scoutium güçlerini birleştirdi

Kulüplere yeni sporcu keşfetmeleri konusunda hizmet veren Scoutium ile Türk spor camiasının ilk ve lokomotif kulübü Beşiktaş JK, Türk futbolunun geleceğine karşın kayda değer bir işbirliği gerçekleştirdi. Gerçekleşen anlaşmayla birlikte Scoutium, U19, U17, U15, U16 ve U14 kategorilerindeki yüzlerce maçın 90 dakikalık videolarını ve bu maçlarda oynayan binlerce futbolcunun scoutlar göre yapılan analizlerini Beşiktaş JK’ya sistem üzerinden dijital olarak iletecek.

Bu işbirliği ile, Türkiye’nin 81 ilinden 150’den fazla video uzmanının çektiği 90 dakikalık videolar üzerinden Scoutium scout ekibinin hazırladığı analizlere ulaşma fırsatı sunulacak. Kulüpler sistem üzerinden erişebilecekleri maçlar ve oyuncu analizleri için ödeyecekleri yerinde ücretlerle bütün futbolcuların analizlerine düşük maliyetle ulaşma ve genç yetenekleri keşfetme fırsatı yakalayacak. Futbolcular ise sistemden 90 dakikalık video ve analizlerini alarak iyi ve yetersiz yönlerini görme, kendilerini geliştirme ve kulüpler tarafından izlediğinde bildirim alarak keşfedilme şansına ulaşacak.

Fırat Fidan: “Yeni yetenekler keşfetmemiz açısından bu işbirliği büyük önem taşıyor”

Beşiktaş JK Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan yaptığı açıklamada altyapıdaki oyuncuların gelişimi ve oyuncu grubunun kalitesinin en manâlı öncelikleri olduğunu vurguladı. Fidan, “Çoğalan dünya ile görüntülü analizlere dijital platform üzerinden ulaşmamızı karşılayan Scoutium ile futbolcu ve ekip analizleri konusunda yaptığımız işbirliğini geliştirerek U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerindeki yüzlerce maçın 90 dakikalık videolarını ve bu maçlarda oynayan binlerce futbolcunun scoutlar tarafından yapılan analizlerini sistem üzerinden dijital olarak izleyebileceğiz. Bu kulübümüze ilgili yaş gruplarının tamamında oynayan genç yetenekleri keşfetme konusunda kayda değer bir açılım sağlayacak. Tanıdık Olmayan sınırı kararı ve mevcut ekonomik koşullarda öncelikle futbol almak üzere Türk sporunun en manâlı çıkış noktası altyapıdan oyuncu yetiştirebilmek. Scoutium sistemini kullanarak en iyi kadroyu oluşturup, ilk kez kulübümüz edinmek üzere Türk futbolunun gelişimine katkı maddesi sağlamayı hedefliyoruz. Bu çerçevede Scoutium ile gerçekleştirdiğimiz bu uzlaşma yeni yetenekler keşfetmemiz açısından büyük tartma taşıyor“ dedi.

Efe Kültürlü: “Genç yetenekleri Türk futboluna kazandırmak istiyoruz”

Türkiye’nin en köklü camialarından biri olan Beşiktaş JK ile gerçekleştirdikleri anlaşmadan nedeniyle oldukça mutlu olduklarına uyarı çeken Scoutium CEO’su Efe Kültürlü, “Bu yılın başında Beşiktaş ile daha aşağı yaş kategorilerinde karşı taraf analizleri özelinde bir anlaşmamız olmuştu. Acilen yeni anlaşma ile işbirliğimizin kapsamını da genişletiyoruz. Bundan nedeniyle oldukça gururluyuz. Yabancı sınırı kararı ve mevcut hesaplı durumlar sebebiyle bundan böyle kulüplerimiz altyapıya daha fazla önem verecek. Beşiktaş özellikle 90’lı yıllarda öz kaynak düzeninden yetiştirdiği futbolcularla kayda değer başarılar etmiş bir kulüp. Gerçekleştirdiğimiz bu uzlaşma ile de Beşiktaş’a ve Türk futboluna katkı maddesi sağlayamaya devam edeceğiz” dedi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu