Gündem

Biden, Trump’tan Türkiye ile ilgili istekte bulundu

Ermenistan’ın Azerbaycan’a ilişkin sivil yerleşim yerlerini vurmasıyla, iki ülke ortasında tansiyon tekrar arttı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) seçimlere gerçek gidilen periyotta Demokrat Parti lider adayı Joe Biden, Türkiye ile ilgili rakibi Lider Donald Trump’tan reaksiyon çeken bir istekte bulundu.

Biden, Trump idaresinden Türkiye’ye Dağlık Karabağ krizinin dışında kalma daveti yapmasını talep etti.

TÜRKİYE İLE İLGİLİ İSTEKTE BULUNDU

Joe Biden, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ermenistan, Azeri topraklarından çekilmeli” tabirlerinin yer aldığı haberi paylaşarak, Trump idaresinden iki istekte bulundu.

Dağlık Karabağ’da ve etrafında can kayıplarının süratle artarken Trump idaresinin Ermeni ve Azeri önderleri derhal tansiyonu düşürmeye çağırması gerektiğini yazan Joe Biden, ayrıyeten Trump’ın Türkiye üzere ülkelerden bu çatışmanın dışında kalmalarını talep etmesi gerektiğine dair skandal bir talepte bulundu.

Biden, Trump'tan Türkiye ile ilgili istekte bulundu

ERDOĞAN KARŞISINDA MUHALEFETE DAYANAK VERECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Joe Biden, Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı muhalefeti açıkça desteklediğini ve bu takviyesi açıkça göstermeleri gerektiğini savumuş, Erdoğan’a çok farklı bir yaklaşım uygulamaları gerektiğini öne sürmüştü.

Biden, muhalefetle direkt temasa geçip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yenecek duruma gelmelerini sağlamaları gerektiğini savunmuştu.

TRUMP BİDEN “DÜŞÜK ZEKALI” DEMİŞTİ

Türkiye ile reaksiyon çeken sözlere imza atan Joe Biden’ın Trump’tan yaptığı isteğin akabinde akıllara, Beyaz Saray eski sözcüsü Sarah Sanders’ın açıklamaları geldi.

Sanders, ABD Lideri Donald Trump’ın, Joe Biden’ın “düşük zekalı” olduğunu düşündüğünü bildirmişti.

Biden, Trump'tan Türkiye ile ilgili istekte bulundu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu