Teknoloji

Bilime Kadar Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az ‘Erkeksi’ Gösteriyor

Profil fotoğrafları, profilin sahibi hakkında pek fazla bilgi verebilir. Sadece profil fotoğrafına bakarak bir kişinin hayvansever olup olmadığını, hangi takımı tuttuğunu, nerede yaşadığını ve daha böylece fazla bilgiyi öğrenebilirsiniz. Peki, dostluk uygulamaları için profil fotoğrafı seçerken nelere uyarı etmeliyiz?

ABD’deki bilim insanları göre gerçekleştirilen bir çalışmada yaşları 18 ila 24 aralarında değişen 1.388 kadına, yeniden 20’li yaşlarda iki ayrı erkeğe ait iki bambaşka fotoğraf gösterildi. Her iki erkeğin de bir adet ‘kedili’ bir adet de kedisiz fotoğrafı bulunuyordu ve katılımcılara kedili veya kedisiz fotoğraflardan birini seçmesi istendi.

araştırma

Çalışmaya katılan kadınların birçok, kedili fotoğraflarda erkeklerin daha eksik erkeksi, daha nevrotik ve daha az flört edilebilir göründüğünü açıklama ettiler. Sonuçlar kendilerini kedi insanı, köpek insanı, her ikisi de ya da hiçbiri olarak tanımlayan katılımcılar aralarında değişiklik gösterse de çoğunlukla aynı erkeğin kedili fotoğrafı, kedisiz fotoğrafından daha az erkeksi bulundu.

Elbetteki laf konusu egzersiz fazla küçük ve spesifik bir örneklem ile gerçekleştirildi. böylece sonuçların tüm kadınların düşüncesini yansıttığını söylemek zorlama. bununla beraber şu asıl dek bu konuda gerçekleştirilen araştırmalar, MDPI’ın çalışmasının tersine kedili erkeklerin evcil hayvanı bulunmayan erkeklere kadar daha ‘cazibeli’ bulunduğunu öne sürüyordu. gerçi bir dostluk uygulamasında profil resminizde kedinize yer vermeden önce iki kere düşünmenizi nasihat edebiliriz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu