Teknoloji

Bir Türk, Dünyada Eşi Benzeri Olmayan Özel Bir Vasıta Tasarladı

Ferdi Güney isimli bir yurttaş, dünyada tek olan özel bir araç tasarladı. Alt tarafı go kart araçlarının alt yapısını kullanan üst kısmında ise ayrı araçlardan alınan parçalara ait olan toplama vasıta, oldukça göz alıcı görünüyor. 40 yaşındaki yurttaş, tasarladığı aracını satmayı veya hızlı üretime geçirmeyi düşünmüyor.

Güney, hayatını modifiye yaparak geçiren bir birey. Yani araçlara ilgisi zaten var. Koronavirüs salgını sürecinde de boş kalan ve aklına ilginç bir hafıza gelen Güney, 3 aylık çalışmanın sonucunda özel aracını oluşturmuş durumda. Vasıta, oldukça kompakt bir yapıya sahip olsa da saatte 80 kilometre hıza ulaşabilmesiyle dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor.

İşte dünyada tek olan özel vasıta

Özel araç

Aracın direksiyon ve fren aksamı, başka bir motosiklete ait. Cisim bölümündeyse Volkswagen Bettle’ın parçalarının kullanıldığını görüyoruz. Tasarladığı özel aracıyla ilgili açıklamalarda yer alan Güney, bu aracı yolda gören insanların yoğun bir ilgi gösterdiğini, resim çekinip arabulucu satın almayı isteyenlerin olduğunu söylüyor. Aracın tek ve kendisine ait olduğunu söyleyen Güney, satmayı ya da seri üretime geçmek istemediğini ifade ediyor.

Bu cins bir aracın iki ve üç tekerlekli versiyonlarının olduğunu açıklayan Güney, dört tekerli versiyonun daha önce yapılmadığını ve pandemi nedeniyle sürecin azıcık uzamış olmasına rağmen elinden gelenin en iyisini gerçekleştirmek için aceleci davranmadıklarını söylüyor. Güney, yukarıda gördüğünüz aracın kendisine 8 ila 10 bin TL arasında bir fiyata mülk olduğunu söylüyor.

Özel araç

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu