BasketbolSpor

Birevim Elazığ İl Özel İdare, FIBA Avrupa Kupası’nda adından

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda başta uğraş edecek olmanın heyecanını yaşayan Birevim Elazığ İl Özel İdare, bu kulvarda başarı hedefliyor. Başantrenör Olcay Orak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezon için çalışmalara 7 hafta önce başladıklarını, hazırlık turnuvalarında oyuncuların gösterdiği performanstan memnun olduğunu ve ekibe katılacak tanıdık olmayan basketbolcularla birlikte takımın kimyasının oturacağını söyledi.

Yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgınından nedeniyle ligin engebeli geçeceğini ifade eden Orak, “Her kulüp ciddi anlamda iyi takım kurdu. Her maç fazla önemli. Özellikle yerli oyuncularımızın üzerine fazla iş düşüyor. Takıma katılacak yabancı oyuncularımızla lige iyi bir şekilde başlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

“Final grubuna kadar gitmeyi hedefliyoruz”

Bu sezon rotasyon ağırlıklı bir görünüm çizeceklerine dikkati çeken Orak, şöyle konuştu.

“Ocak ayından itibaren FIBA Avrupa Kupası’nda mücadele edeceğiz. Bu yüzden mümkün olduğu dek yerli oyuncu sayısını arttırdık. 11 kişilik bir rotasyonumuz var. Oyuncularımız çok çalışıyor. Bu senenin zorluğunun farkındalar. Biz Elazığ’da fazla baskı maç kaybeden bir takımız. Aynısını Avrupa’ya yansıtmayı düşünüyoruz. Avrupa’daki birincil senemizde elimizden geldiğince mücadele verip, gidebildiğimiz seviyeye değin çıkmaya çalışacağız. Gruptan çıkmak yeterli yok bizim için. Eşleşmelerde dürüst seçenekler yakalarsak, final grubuna değin gitmeyi hedefliyoruz. Oynayacağımız her organizasyonda varisi olmak istiyoruz.”

Demirkol: “Avrupa’da da ses getirmek istiyoruz”

Ekip kaptanı Nihan Demirkol, mükemmel bir hazırlık dönemi geçirdiklerini aktardı.

Bu sezon uğraş edecekleri FIBA Avrupa Kupası’nda varisi olmak için kenetlendiklerini vurgulayan Nihan, “Elazığ’ın Avrupa’daki ilk senesi. Doğu Anadolu’da birincil defa bir takım Avrupa kupalarına katılma hakkı kazandı. Bu yüzden Avrupa’nın anlamı bizim için daha büyük. Avrupa’da da ses getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Oyunculardan Naile İvegin Çırak da kamp sürecinde birbirlerine alışmaya başladıklarını dile getirerek, bu sezon hem ligde ayrıca de Avrupa’da galibiyet sağlamayı hedeflediklerini anlattı.

Takımın ilk olarak Avrupa’da uğraş edeceğini anımsatan Naile, “Elazığ fazla minik bir yer. Doğu Anadolu’daki bir ili temsil eden takımın Avrupa’da oynayacak olması doğrusu çok güzel. İlk senemiz olmasına rağmen Avrupa’da iyi işler başarabileceğimizi düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu