Gündem

Borçka Belediyesi EBA sınıfı kurdu

Borçka Belediyesi, koronavirüs nedeniyle uzak eğitim gören öğrenciler için EBA sınıfı kurdu.

Borçka Belediyesi EBA sınıfı kurdu

Koronavirüs pandemisi sürecinde uzakta eğitime geçilmesinden dolayı, Artvin Borçka Belediyesi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sınıfını açtı.

Borçka Belediye binasında kurulan EBA sınıfının açılışı temsili katılımla gerçekleşti.

Bilgisayara ve internete erişemeyen öğrenciler için böyle bir sınıf açtıklarını aktaran Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Pandemi sürecinde öğrencilerimiz için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde böyle bir derslik açtırmak istedik. Ben de bir öğretmen olarak gerçekte üzerime düşeni de yerine getirmek istedim” ifadelerini kullandı.

borcka-belediyesi-eba-sinifi-kurdu-786229-1.

BİLGİSAYARLAR DAYANIŞMAYLA TEMİN EDİLDİ

EBA sınıfının şu lahza 8 şahsiyet olduğunu, ihtiyaç duyulması halinde 15 kişiliğe kadar alan ve bilgisayarın mevcut olduğunu söyleyen başkan Orhan; “Pandemi sürecinin başından beri dayanışmanın ne değin önemli olduğunu bir kez daha gördük. EBA sınıfımızda bulunan bilgisayarımızın bir bölümü de dayanışmayla, gönüllü yurttaşlarımızın katkılarıyla temin edildi. Gönlü Borçka ile olan, bizlerle dayanışma içinde olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Her birisinin adını EBA sınıfımızın girişine yazacağız” dedi.

EĞİTİM İÇİN SEFERBERLİK

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan konuşmasının devamında: “Her şey eğitim için; iyi eğitilmiş insanların iyi şeyler yapacağına inanıyoruz. Ayrıca Borçka da keza bütün memlekette böyle bir egzersiz başlamış durumda. Özellikle genel başkanımızın talimatları doğrultusunda tüm belediyelerimizin çalışmalarıyla eğitim seferberliği başlamış durumda” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu