Gündem

Boşanma aşamasındaki eşini takside öldüren birey: Biber gazı sıktı, tabanca rastlantı sonucu ateş aldı

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesi, Çalı Mahallesi kavşağında geçen 29 Şubat tarihinde meydana gelen olayda, Hüseyin Ömer Kültürlü, boşanma aşamasındaki eşi Elif Aydınlatılmış’ı çalıştığı iş yerinden taksi ile aldı. İddiaya kadar, Hüseyin Ömer Aydın, fabrikadan çıkarken kendisine bir şey yapmayacağı konusunda güvenmesi için, içinde 4 adet mermi yer alan tabancanın şarjörünü eşi Elif Okumuş’a verdi. Oysa çıkan tartışma sonucu namluda bulunan tek kurşunla eşi Elif Aydın’a ateş etti. Yaralanan talihsiz kadın, taksinin trafikte yavaşlamasıyla kendisini araçtan dışarı attı. Hüseyin Ömer Açık Fikirli, taksi ile durum yerinden ayrıldı. Olay yerine gelen sıhhat ekiplerince Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan genç kadın kurtarılamadı.

DURUM GÜVENLİK KAMERALARI SAYESİNDE AYDINLANDI

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Canice Ofis Amirliği ekipleri, olayın yaşandığı kavşaktaki güvenlik kameraları ile mobese kameralarını incelemeye aldı. Yapılan araştırma sonucunda talihsiz kadının zarar görmüş halde yola atladığı taksinin plakası belirlendi. Taksiciler ile Elif’in yakınlarının bilgisine de vuran polis, genç kadının boşanma aşamasında olduğunu ve taksi şoförü eşi Hüseyin Ömer Okumuş tarafından vurulduğunu saptama etti. Açık Fikirli, babasının evinde, olayın olduğu gün taksideki şoför Murat T. ise taksi durağında yakalanarak gözaltına alındı. Açık Fikirli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

Bursa 15. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde haklarında tutuklu davalı Hüseyin Ömer Kültürlü ile tutuksuz davalı taksi sürücüsü Murat T.’nin yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya Kültürlü, kaldığı cezaevinden SEGBİS’le katılırken, tutuksuz sanık taksi sürücüsü Murat T., taraf avukatları, Aile ve Alıştırma Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, müştekiler anne Değer Kızgın, baba Ersin Kızgın ise duruşmada hazırlanmış bulundu.

Boşanma aşamasındaki eşini takside öldüren kişi: Biber gazı sıktı, tabanca kazara ateş aldı

“BİBER GAZI SIKTI, O SIRADA SİLAH PATLADI”

Savunmasını yapan sanık Hüseyin Ömer Okumuş, kasten öldürme iddiasını kabul etmediğini söyledi. Olay tarihinde eşiyle konuşmak için iş yerinden almaya gittiğini belirten sanık Aydınlatılmış, “3- 4 dakika konuştuktan sonradan benimle gelmeye ikna oldu. Yanımda zarar verebileceğim bir alet olup olmadığını sordu. Silahımın olduğunu söyledim, istedi. Çıkarıp şarjörü teslim ettim. Tabanca bende kaldı. Araca bindik 400- 500 metre ileride herhangi bir ağız dalaşı ağız dalaşı olmadan biber gazı sıktı. Olayın şokuyla kendimi koruyama çalışıyordum. Belimdeki silahı almaya çalışıyordu. Ben de almasını engellemeye çalışıyordum. O sırada tabanca patladı” dedi.

Boşanma aşamasındaki eşini takside öldüren kişi: Biber gazı sıktı, tabanca kazara ateş aldı

Davalı Hüseyin Ömer Aydın, şoförün de kendisinin de gözünün görmediğini anlatarak, “Tabanca patlayınca kapı açıldı, araçtan indi. Biz yolumuza devam ettik. Kendimize gelmeye çalıştık. Sürücü de vurulup vurulmadığını görmediğini söyledi. Beni aldığı yere bırakmasını söyledim. Eve gittim, polisler arayınca teslim oldum. Olayın şoku ve üzüntüsüyle buradayım. Tahliyemi istek ediyorum” dedi.’

“ABİ SEN NE YAPTIN?”

Olayın yaşandığı taksinin şoförü olan tutuksuz sanık Murat T. ise Elif Okumuş’ın araca bindikten daha sonra karakola gitmek istediğini ama Hüseyin Ömer Okumuş’ın kabul etmediğini söyleyerek, “Lambalara yaklaştıkları sırada biber gazı sıkıldı. Sağ arkadaki kapının açıldığını aynada gördüğüm sırada silah sesi duydum. Dehşet ve şokla kalakaldım. Erkek kişi, ‘Abi beni aldığın yere bırak’ dedi. Bana da sıkacak korkusuyla devam ettim. Yolda, ‘Abi sen ne yaptın’ dedim, ‘Kurusıkıydı’ dedi. Onu bıraktıktan sonradan önce taksinin sahibini, sonradan durağı aradım. Maktulün ailesinden özür dilerim, 155’i aramam gerekirdi” diye konuştu.

“SANIĞA EN AĞIR CEZAYI VERİN”

Duruşmada şahit olarak dinlenen Elif Kültürlü’ın ablası Ece İmren, ablasının ailesinin evine yerleştikten daha sonra eşi Hüseyin Ömer Açık Fikirli tarafından sürekli tehdit edildiğini, bu durumun en başından beri böyle olduğunu ancak kendilerinin sonradan öğrendiğini söyledi. Elif Kültürlü’ın annesi Değer Dargın ile babası Ersin Kızgın ise sanığın, kızlarına ilişkin tehditlerini sosyal medyada yazdığını oysa engelledikleri için bunları görmediklerini belirterek, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.Mahkeme heyeti, bazı tanıkların dinlenmesi, yetersiz evrakların tamamlanması ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

“ÖLDÜRÜLEN KADINLAR İÇİN HERKESİ DAYANIŞMAYA ÇAĞRIYORUZ”

ÖTE YANDAN, Bursa Bayan Platformu ile Bayan Meclisi üyeleri, Elif Kültürlü’ın davası için Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Elif Kültürlü’ın kız kardeşi Eda Kızgın ise ablasının Hüseyin Ömer Aydın göre tek kurşunla öldürüldüğünü iddia ederek, “Taksi şoförü ve Hüseyin Ömer Açık Fikirli, hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam ettiler. Elif Kültürlü ve öldürülen bütün kadınlar için herkesi dayanışmaya çağırıyoruz. Ataerkil cinayetlerine karşısında mücadelemiz, kadınlar şiddete maruz kalmayana değin devam edecek. Bu dava yalnızca Elif Açık Fikirli’ın yok, Elif Aydın’ın 3 yaşındaki kızı, yeğenim ve öldürülen bütün kadınların davasıdır. Adalet sağlanana dek davanın takipçisi olacağız” diye konuştu. Grup adına konuşan Ecem Demirkol ise davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Boşanma aşamasındaki eşini takside öldüren kişi: Biber gazı sıktı, tabanca kazara ateş aldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Halil ÖZÇOBAN

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu