BasketbolSpor

Brock Motum: Beşiktaş derbisini galip gelmek istiyoruz

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, Riva’da yapımına devam edilen Düşler Vadisi’nde düzenlenen yemek yemek organizasyonunda bir araya geldi. Buluşmada sarı-kırmızılı takımın Avustralyalı basketbolcusu Brock Motum, İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. Düzenlenen buluşma ile ilgili düşüncelerini aktaran Motum, “Fazla güzel bir organizasyon oldu. Takım arkadaşlarımızı sadece saha içinde görebiliyoruz. Ailelerini tanımak ve onların birbirini tanıması fazla güzel. Dolayısıyla takım kimyamız için birbirimizi daha iyi tanımamız için daha iyi bir organizasyon oldu” şeklinde konuştu.

“Beşiktaş derbisini kazanmak istiyoruz”

Avustralyalı basketbolcu, ING Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında karşılaşacakları Beşiktaş derbisi ile ilgili olarak, “İşin rekabet kısmını zaten biliyoruz lakin bunun yanı sıra bizim için her maç fazla kayda değer. Çünkü yeni yerleşmiş bir takımız. Her hafta daha iyiye gitmemiz gerekiyor. Bunun için her maç bizim için bir fırsat. Hala bir şeylerin inşasına sürekli bir takımız. Elimizden geleni yapıp istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’daki hedefim galip gelmek üstüne olacak”

Kariyer hedeflerine de değinen 29 yaşındaki oyuncu, “Uzun süredir yüksek seviyede oynuyorum. Galatasaray da bu seviyenin en önemli takımlarından bir tanesine. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Burada cümbür cemaat kazanmayı fazla önemsiyor. Dolayısıyla bu fazla manâlı. Benim de bireysel hedefim olarak bu sezon kazanma odaklı kulüp ve kendim için kazanmak istiyoruz. Kendi açımdan konuşmak gerekirse daha iyiye gitmeye çalışacağım. Kendimi eksiklerini kapatmaya çalışan bir oyunu olarak tanımlıyorum. Galatasaray’da bu sezon hedefimiz kazanmak üstüne olacak” diye konuştu.

İHA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu