Teknoloji

Bu Ay Yeni Bir PlayStation Store Yayınlanacak: PS4 Uygulamaları ve Temaları Gidiyor

Japon teknoloji devi Sony, gelecek ay yeni tür oyun konsolu PlayStation 5’i piyasaya sürecek ve şirket, yeni cins konsola hazırlanırken ‘eski’ konsolların pabucunu dama atan birtakım şartların değişmesi de gerçekleştiriyor.

Geliştiricilerle yeni bir tanımlama paylaşan Sony, bu ay sonu itibarıyla keza web keza de mobilde yeni bir PlayStation Store açmayı planladığını duyurdu. Yeni PlayStation Store; mevcut PS3, PS Vita, PSP ve PS4 oyuncularını da etkileyecek.

PlayStation 4 uygulamaları, temaları ve avatarları yeni PlayStation Store’da olmayacak

PS Store

Sony göre yapılan açıklamaya kadar yeni PlayStation Store’da PlayStation 3, PS Vita ve PSP oyunları bulunmayacak. Hem PlayStation 4 ‘uygulamaları’, temaları ve avatarları da yeni PlayStation Store’da yer almayacak.

Sony, PlayStation Store’un istek listesi özelliğini de PlayStation 5’e tarafından bitmiş oluşturacağından, mevcut PlayStation Store’daki özlem listesinde yer alan tüm içerikler, yeni sürüme geçildiğinde kaldırılmış olacak.

PlayStation Store

Sony, yeni PlayStation Store’un arayüzünün nasıl olacağına dair bir bilgi paylaşmadı ancak şirketin PlayStation 5’in içini zeka gösterdiğini düşürsek, yeni PlayStation Store’u bakmak için de fazla beklememiz gerekmeyeceğini tahmin edebiliriz.

Peki PlayStation 4 sahiplerinin elinde bulunan temalar, avatarlar veya uygulamalar ne olacak? Bunların tümüne konsol üzerinden erişmek hala olası olacak. Yalnızca yeni bir uygulama, tema veya avatara erişemeyeceksiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu