Ekonomi

BUDO İstanbul-Bursa seferleri için tek fiyat uygulamasına geçti

Yılda sıradan 1 milyon yolcu taşıyan BUDO’da, tam 65, öğrenc 53 , engelli ve gaziler için 45 lira olan bilet fiyatının 39 liraya indirilmesiyle yüzde 40 indirim sağlanmış oldu. öte yandan, Bursa ile İstanbul aralarında jurnal ortak 3 olan sefer sayısı, 12 Ekim‘den itibaren 4’e çıkarılacak.

KORONA TEDBİRLERİYLE SEFERLER YAPILIYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya ilçesindeki BUDO İskelesi önünde, yeni uygulamayı kamuoyuna açıkladı. Aktaş, pandemi sürecinde şehirlerarası ulaşım yasağı olduğu dönem haricen BUDO’nun hizmetlerine hiç ara vermediğini hatırlattı. Aktaş, BUDO’nun normalleşme süreciyle birlikte milletlerarası kuruluşlar tarafından yapılan denetimlerde yeni alıcı koronavirüse (Kovid-19) aleyhinde emniyet sertifikası aldığını ve mesafeli koltuk düzeniyle seferlerini sürdürdüğünü belirtti.

“2 YIL ÖNCEKİ FİYATLARA DÖNDÜK”

Aktaş,“Hiçbir şart ve şart olmadan, sefer saati, günü ve yönü ayrım etmeksizin bütün BUDO fiyatlarını 39 liraya indirerek, 2 sene önceki fiyatlara döndük. Uygulamamız ilk günden etkisini gösterdi ve normalde 70-75 yolcuyla kalkarken, bu sabahleyin 130 yolcuyla kalktık. Bu kısa süreli bir başvuru formu yok. Kış ve bahar dönemi baştan başa vatandaşlarımız bu cazip fiyat uygulamasından yararlanabilecek. Pandemi sebebiyle yapılan seyreltilmiş gezgin uygulaması ve artan maliyetlere rağmen hesaplı fiyat anlayışını istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. BUDO bilet fiyatlarında yaptığımız bu indirimle vatandaşlar, Bursa-İstanbul aralarında daha idareli gezi etme imkanına kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

BUDO İstanbul-Bursa seferleri için tek fiyat uygulamasına geçti

Kaynak: Anadolu Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu