Dünya

Cephe hattında ağır kayıplar veren Ermeni ordusundaki panik, kameralara yansıdı

Azerbaycan-Ermenistan aralarında çatışmalar 5. gününde devam ediyor. Temas hattında Ermeni ordusuna ait hedefleri Azerbaycan ordusu kadar maksat alınıyor. Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusuna ait topçu bataryasını Silahlı İnsansız Hava Arabulucu ile vurdu. Sivilleri maksat bölge Ermenistan ise büyük kayıp veriyor. Ermenistan kadar çekilen görüntülerde, Ermenistan’a ait mevzilerin vurulduğu anlar görüntülendi. Ermeni askerlerin vurulma hemen yaşadığı korkunu ve panik anbean görüntülendi.

2 BİN 500 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ermenistan ordusunun hedefleri tek tek tahrip edilirken, Azerbaycan Savunma Bakanlığı göre yapılan açıklamada, 27 Eylül‘den bu yandan 2 bin 500 Ermeni askerinin öldürüldüğü ve yaralandığı, 130 tank ve zırhlı vasıta, 200’den artı top ve füze sistemi, 25 hava savunma sistemi, 6 komuta idare ve komuta gözlem mıntıkası 5 cephane deposu, 50’ye yakın tanksavar, 55 askeri aracın imha edildiği kaydedildi.

FAZLA SAYIDA AĞIR SİLAH İMHA EDİLDİ

Öte yana Nüzgar, Büyük Mercanlı, Kend Horadiz, Yukarı Seyid Ahmetli, Yukarı Abdurrahmanlı, Karahanbeyli ve Gervend Tekekaya köyleri kurtarılırken Ermenistan’a ait 1 S-300 sistemi etkisiz ışık halkası getirildi. 8 Grad roketatarı, 1 Uragan roketatar sistemi, 1 OSA hava savunma sistemi, 3 BM-21 Grad roketatarı 2 F-20 obüs top tahrip edildi.

Cephe hattında ağır kayıplar veren Ermeni ordusundaki panik, kameralara yansıdı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu