Eğitim

Çiftlikköy yeni meslek lisesine kavuşuyor

Dünyanın önde gelen akrilik elyaf üreticilerinden biri olan Aksa Akrilik, Yalova’ya katkı maddesi sağlamaya devam ediyor. Faaliyete geçtiği 1971 yılından bu yana, Yalova’da çoğu yatırım ve sosyal mesuliyet projesine imza atan şirket, Yalova’ya yeni bir teknik lise kazandıracak. Çiftlikköy ilçesinde inşası başlayacak yeni mektep yatırımının protokol töreni, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İmza töreninde konuşan Cengiz Taş, Aksa’nın Yalova’nın yöresel gelişimi namına bilhassa eğitim alanında birçok yatırım yaptığını belirterek, yeni teknik lise projesinin de Yalova’ya önemli bir katkı sunacağını ifade etti. Konuşmasında iş liselerinin eğitim alanında öbür bir yere sahip olduğuna uyarı çekerek, bu alandaki çalışmaları çok değerli bulduklarını söyleyen Taş, yeni teknik lisenin Yalova halkına şanslı olmasını dilediğini açıklama ederek Yalova’ya desteğin süreceğini dile getirdi.

En son yeniliklere yerinde tasarlandı
Bahşedilen bilgiye göre, şirket tarafından yapımı üstlenilen yeni teknik lise, üç sene içinde tamamlanarak, Yalovalıların hizmetine sunulacak. Mesleki eğitimin tüm gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanan lisede, çağın getirdiği en son yeniliklere de yer verilecek. 5 bin 270 metrekare alan üzerine yapı edilecek lise, 24 derslik, 2 laboratuvar, 1 kütüphane ve 942 metrekarelik kapalı spor salonuna ev sahipliği yapacak. Lise, inşaatın tamamlanmasının peşinde anahtar teslimi yapılarak Ulusal Eğitim Bakanlığı’na devredilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu