Gündem

Çinli gazeteciden koronaya yakalanan Trump hakkında bomba iddia: Bitmiş seçilemez

Koronavirüsü ‘Wuhan virüsü’ diyerek nitelendiren ABD Başkanı Donald Trump‘ın, Covid-19’a yakalanması Çin’de eleştirileri beraberinde getirdi. Devlet gazetesi China Daily, Trump’ın korona testinin artı çıkmasını “Çaresizce bundan böyle koronavirüsün risk oluşturmadığı öne sürülürken, salgının yayılmaya devam ettiğinin bir hatırlatıcısı” sözleriyle tanımladı.

Daha önce çoğu kez koronavirüs salgınını hafife bölge ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump’ın Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardındaki, ‘şifa dileklerinin’ yanı sıra Trump’a yöneltilen eleştiriler dikkat çekti. Ohio’da düzenlenen başkanlık tartışmasında Demokrat Partili rakibi Joe Biden’ı maske kullandığı için eleştiren Trump’ın korona kapması, Çin’den çeşitli tepkileri de beraberinde getirdi.

“OYNADIĞI KUMARIN BEDELİNİ ÖDEDİ”

Çin Komünist Partisi’ne ast olarak İngilizce yayın yapan Global Times gazetesinin editörü Hu Xijin, Trump’ın Covid-19’a yakalanmasının yeniden seçilmesinin önünde engel teşkil edebileceğini söyledi. Xijin, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda “Başkan Trump ve eşi, Covid-19’la oynadığı kumarın bedelini ödedi. Haberler, ABD’deki salgın durumunun ciddiyetini gösteriyor. Bu, Trump ve ABD’deki imajı üstünde negatif bir tesir yaratacak ve her yerde seçilmesini de engelleyecektir” sözlerine yer verdi.

“TEHDİDİ KÜÇÜMSEDİ”

Çin devlet gazetesi China Daily de ise Trump, koronavirüsle mücadele dahilinde alınan tedbirleri uygulamamasıyla eleştirilirken, ABD Başkanı’nın korona testinin fazla çıkması “Çaresizce bundan böyle koronavirüsün risk oluşturmadığını öne süren Trump’a salgının yayılmaya devam ettiğinin bir hatırlatıcısı” sözleriyle nitelendirildi. İşte gazete Trump’la ilgili yer alan ifadeler: “Trump, bu tehdidi küçümsedi. Kamuya açık yerlerde maske takmak ve sosyal mesafeyi uygulamak gibi kendi yönetiminin aldığı kararlara uymayı reddetti. Bunun yerine Trump, binlerce destekçisiyle kampanya mitingleri düzenledi.”

Çinli gazeteciden koronaya yakalanan Trump hakkında bomba iddia: Yeniden seçilemez

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu