Gündem

Çocuklara güç uygulanan Kur’an kursuna ödül gibi ‘ceza’

Maraş’ın Elbistan ilçesinde,10 yaşındaki bir çocuğa şiddet uygulanırken çekilen görüntülerin sosyal medyada yayılmasının arkasında Bedir Efendi Kur’an Kursu ile ilgili karar alındı.

Çocuklara şiddet uygulanan Kur'an kursuna ödül gibi 'ceza'

Maraş’ın Elbistan ilçesinde, 10 yaşındaki bir çocuğun darp edilirken görüntülendiği Bedir Efendi Kur’an Kursu, 2 hafta süreyle kapatıldı. Şiddete maruz bırakılan çocuk ise devlet korumasına alındı.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ve büyük tepki çekmesi üstüne adli ve yönetimle ilgili soruşturma başlatıldı. Şiddete maruz bırakılan çocuğun ifadesi alındı. Çocuk ise Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı.

DHA’da bulunan habere kadar çocuğun Urfa’da yaşamış ailesi kadar hafızlık eğitimi için Kur’an kursuna kaydının yapıldığı, aileyle irtibata geçildiği, çocuğun aileye teslim edileceği öğrenildi.

KURS 2 HAFTALIĞINA KAPATILDI, 2 MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

ÖTE TARAFTAN Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu, geçici olarak 2 hafta süreyle kapatıldı. Kurstaki öğrenciler evlerine gönderildi. Öğrenciler, bu vakit içerisinde ‘eğitimlerine’, internet üzerinden devam edecek.

Görüntülerin ortaya çıkmasının peşinde soruşturma talimatı veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın görevlendirdiği 2 müfettişin ise yarın kente gelerek, inecelemelerine başlayacağı söylendi.