Gündem

Çorum’da bir dedektiflik bürosu: Çoğunlukla benzeşen takibi başvuruları geliyor

Çorum’da dedektiflik bürosu açan Necati Kalkancı, taleplere baskı yetişiyor. Kalkancı, ” Bize başlıca benzer takibi, personel ve müşterek araştırması davaları geliyor. Ara Sıra özel yakın koruma isteklerinde bulunanlar da oluyor,” dedi.

Çorum'da bir dedektiflik bürosu: Genelde eş takibi başvuruları geliyor

Kentte kurduğu dedektiflik bürosuyla kandırılma şüphesi üstüne benzeyen takibi, personel ve iş ortağı araştırması, ebeveynlerin çocuklarını takip gibi işler yapan Necati Kalkancı, ekibiyle birlikte gelen talepleri karşılamaya çalışıyor.

Çorum’da bu alanda bir başıboşluk olduğunu dile getiren Kalkancı, “Mesleğimi seviyorum. Bu hizmet sektöründe kamuya ve aile bütünlüğüne yük vererek hizmet vermek istedim. Kolay bir meslek yok, dedektiflik bilgiye dayalı bir iş. Bizim müşterimize verdiğimiz delillerin, belgelerin hizmetin mahkemede delil olarak kullanılmasını karşılamak olduğunu müşterilerimize zaten söylüyoruz. Kamuda Emniyet Teşkilatına 26 yılımı verdim. Biz yalnızca kanaat oluşturabilecek kanıt dosyaları hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bizim de meslek etiğimizde kırmızı çizgilerimiz var, her şey para kazanmak için yok” ifadelerini kullandı.

KORUMA DA İSTİYORLAR

Dedektiflik bürosunu kurduklarında birkaç kişinin kendilerine gelerek talepte bulunduğunu dile getiren Kalkancı, taleplerin her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Dedektiflik hizmetlerini en çok erkeklerin talep ettiğini dile getiren Kalkancı, “Büroyu açtığımızda daha çok kadınlardan talep geleceğini düşünüyorduk. Lakin bu konuda yanıldık. Bize eşinin kendisini aldattığını düşünen erkekler başvuruyor. Bize çoğunlukla eş takibi, personel ve müşterek araştırması davaları geliyor. Bazen özel yakın koruma isteklerinde bulunanlar da oluyor. Örneğin bir boşanma süreci var, mahkemeye giderken şiddete maruz kalacağını düşünen kişi bize başvuruyor. Bizim özel aracımız özel şoförle birlikte vatandaşı evinden alıyor. Yakın korumalarla birlikte mahkeme salonuna gidiliyor. Mahkemeden sonra tekrar evine dek bırakıyoruz” dedi.

SİGARA İÇİYOR MU DİYE ÇOCUĞUNU TAKİP ETTİREN VAR

corum-da-bir-dedektiflik-burosu-genelde-es-takibi-basvurulari-geliyor-786239-1.

Çoğu alanda egzersiz yaptıklarını dile getiren Kalkancı, büroya gelen işlerle ilgili şu bilgileri de verdi:

“Hırsızlık olaylarının araştırılması, dolandırıcılık ve dolandırıcılık olaylarının incelenmesi, işyerinde çalışan ve işe alınacak personelin güvenilirliğinin tespiti, çek-tahvil karşılığı iş yaptırıp ortadan kaybolan şahısların araştırılması, izdivaç öncesi araştırmalar, velayet, vesayet ve servet gibi konularına ilişkin meslek takibi, çocukların fena alışkanlıklardan korunması için takibi, aile bireylerinin takibi, kaybolan ve adresi bilinmeyen şahısların bulunması, emniyet ve vip emniyet gibi çoğu alanda çalışıyoruz. Bilmenin yolu da araştırmadan geçiyor. Araştırarak öğreniyoruz.

Çocuğunuz okula gidiyor, işadamısınız ve zamanınız değil. Burada aileye zaman ayıramıyorsunuz. Çocukla ilgili tüm bilgilerini aileye rapor ediyoruz. Çocuğunun sigara içip içmediği yönünde deha veri isteniyor. Çocukla ilgili bütün bilgileri aldıktan daha sonra müşterilerimiz daha huzurlu oluyorlar. Evlilik öncesi benzeşen araştırmalarımızda evlenilecek kişinin ailesi ve geçmişiyle ilgili kanunlar çercevesinde data toplayıp bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Bu bilgiler sözleşmemizde bulunmaktadır. İkinci, üçüncü kişilerle paylaşılması muhtemel değildir. Somurtkan takdirde hukuki yollar her iki taraf için de açıktır hukuki işlemlerimizi başlatırız.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu