Gündem

Cübbeli Ahmet’in Emniyete Verdiği İsimlerden Selefi Lider Murat Gezenler: ‘Türkler Hiç Müslüman Olmamıştır’


Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Selefi dernekler silahlanıyor” açıklamasının ardındaki konuşan Selefi isimlerden Murat Gezenler, ‘Türkiye’de kimsenin Müslüman olmadığını’ söyledi ve “Türkiye’de İslami idare olsa oluşturacağı birincil meslek bu tip tekke ve türbeleri imha etmek olur” ifadelerini kullandı.

s-9c4db5dae0b0d2e80bd6d9203892099d1efa4b
Emniyete konu hakkında açıklama veren Cübbeli Ahmet’in maksat aldığı Selefi isimlerden Murat Gezenler, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulundu.2001’den beri El Kural ve IŞİD’den dört yıl cezaevinde kalan, bütün davalardan temize çıkma ettiğini söyleyen Gezenler, “Türkiye’de İslami yöneticilik olsa yapacağı birincil meslek bu müşteri tekke ve türbeleri imha etmek olur” dedi.

“Çocuğu okula yollamak şirktir”

s-c454f5b143ed8465e2a0084d8955ff6514b6f9
MİT raporunda IŞİD’in Konya lideri sayılan Gezenler, şöyle konuştu:”IŞİD, Sünni toplumları Müslüman kabul ederken, biz müşrik kabul ediyoruz. Türkler IŞİD için Müslümandır. Fakat bizim için değildir. İnsanların hükmü Allah’tan gayrısına vermesi şirktir. Oy atmak şirktir. Çocuğu okula göndermek şirktir. Askere gitmek küfürdür. Türkler hiç Müslüman olmamıştır.”

“Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek”

s-40a4a5f276eef9e49610318dc4bcfa9b5835aa
MİT raporunda yazdığı gibi 10-20 bin yok sayılarının fazla yüksek olduğunu, her ilde 20 cemaatin olduğunu söyleyen Gezenler, “Biri beş birey, biri 10 birey… Tekfir etme düşüncesinden ötürü sürekli ayrışıyoruz. Oysa 2 bin dernek yoktur” dedi.Gezenler, Cübbeli Ahmet’in açıklamalarına ilişkin olarak, “Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek. Zemin hazırlanıyor. Bir ay sonra operasyonlar başlayacak, hepimiz içeriye gireceğiz. İkincisi, tarikatlar kan kaybediyor” değerlendirmesinde bulundu.Gezenler son olarak Saymaz’ın, “Silahlı Selefi grubu değil mu?” sorusuna, “Böyle bir düşüncesi olmadı Selefi yapının. Ben 2001’den beri beş işlem yedim. Bir kibrit çıkmadı. Belki bir iki birey silahlanmış olabilir” diye cevap verdi.

Neler olmuştu?

Cübbeli Ahmet Hoca İki Bin Selefi Derneğin Silahlandığını Açıkladı: ‘İzmir Kaynıyor…’ – Cübbeli Ahmet: ‘Silahlanan 150 Selefi Derneğin İsmini Vermeye Hazırım’

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu