Siyaset

Destici: Canımızla, kanımızla Azerbaycan’ın yanındayız

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Her Zaman ardına kadar canımızla, kanımızla, duamızla Azerbaycan’ın yanındayız. İşgal edilmiş son toprak parçası alınmadan bu harekat durdurulmamalıdır, ateşkes yapılmamalıdır, masaya oturulmamalıdır” dedi.

BBP lideri Mustafa Destici, Ankara’daki otelde düzenlenen toplantıda partisinin il başkanlarıyla bir araya geldi. Burada konuşan Destici, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarının devam ettiğini ve özellikle sivillere yönelik saldırıların artığını belirterek, “Ermenistan başından itibaren kahraman Azerbaycan ordusunu saldıramıyor, en ince ayrıntısına kadar sivil ikâmetgâh bölgelerine saldırıyor. 1900’lü yıllarında başında da aynısını yaptı, Karabağ’ı işgal ederken de aynısını yaptı, Hocalı katliamını gerçekleştirirken de aynısını yaptı ve bugün de yine aynısını yapıyor” dedi.

‘SONUNU KADAR AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ’Ermenistan’ın saldırıları sonrası Azerbaycan ulusal ordusunun da karşısında bir taarruza geçtiğini açıklayan Destici, “Bu taarruzda sadece Ermenistan’ın saldırılarını durdurmak yok, bununla beraber Ermenistan’ın Karabağ’da işgal ettiği bütün toprakları da kurtarmak namına ve bu gerçekleşene dek da harekatını devam ettirme kararlılığı ortaya koydu. Biz de BBP olarak başından itibaren bunu destekledik, ardına kadar yanlarında olduğumuzu belirttik. Bugün bir kere daha vurguluyoruz ancak tekrar tekrar sonuna kadar canımızla, kanımızla, duamızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bağlı bu zaman içinde Azerbaycan’ı masaya ağırlama ediyorlar, iddiaya göre bazı milletlerarası kuruluşlar ve değişik ülkeler ateşkes çağrısı yapıyorlar. 30 yıldan artı süredir orada işgal var, niye bugün kadar masadan bir netice alınamamış? Biz BBP olarak başından itibaren söylüyoruz. İşgal edilmiş son toprak parçası alınmadan bu harekat durdurulmamalıdır, ateşkes yapılmamalıdır, masaya oturulmamalıdır” diye konuştu.’HDP’NİN OYUNA GÖZ DİKMİŞ VAZİYETTELER’Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Kobani eylemleri soruşturmasına değinen Destici, bir takım siyasi partilerin bu operasyonu eleştirmesine tepki gösterdi. Destici, şunları kaydetti: “CHP Genel Başkanı başta edinmek üzere Ahali İttifakı’nı yaratıcı partilerin genel başkanları ve sözcüleri, bunu adaletsizlik olarak değerlendiriyor, bir kısmı da zamanlama vurgusu yapıyor. Eğer burada bir haktan, hukuktan bahsedilecekse onlara sesleniyorum; 37 masum insanın canı var, hakkı var. Önce onların hakkını savunun. 700’den fazla yaralanan insan var, malı gasbedilen, dükkanı yağmalanan, yakılan ve yıkılan var. Kamu zararı var. Zamanlamadan bahsediliyor. sonradan deliller ortaya çıkmışsa, daha geniş çaplı bir soruşturma yapılmışsa niye bundan rahatsız oluyorsunuz? Biz, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi’nin derdini anlıyoruz. HDP’nin oyuna göz dikmiş vaziyetteler. Bizim HDP’ye oy veren seçmenlere bir sözümüz değil. Onlara şöyle sözümüz var; ‘Yanlış yapıyorsunuz. HDP, terör örgütünün uzantısıdır. Dolayısıyla da oraya oy devretmek yanlıştır.’ Oraya oy verenler PKK’ya oy vermiş oluyorlar. Bizim sözümüz HDP’nin üstteki kadrosuna, il ve ilçelerindeki yapılanmasınadır. Çünkü onlar bilinçli şekilde terör örgütünün destekçisidir. Bir kısmı dağdan gelmiştir ve hala da PKK ile ilişki içindedirler.” 

Destici keza partisinin 11’inci Herzamanki Kongresi’nin 18 Ekim Pazar günü Ankara’daki Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılacağını ve salgın sebebiyle yalnızca kurultay delegelerinin katılacağını söyledi.

– AnkaraDestici: Canımızla, kanımızla Azerbaycan'ın yanındayızDestici: Canımızla, kanımızla Azerbaycan'ın yanındayızDestici: Canımızla, kanımızla Azerbaycan'ın yanındayız

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Gökhan CEYLAN

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu