Teknoloji

Detroit: Become Human PC Sistem Gereksinimleri Nedir?

PlayStation’ın 2018’deki en büyük kalelerinden olan, Heavy Rain ekolünden gelen oyun Detroit: Become Human PC’de de Steam ve Epic Games Store üzerinde 2019 yılında irtifa gösterdi. PC için yayınlanan ilk PlayStation 4 özel oyunlarından biri olan Detroit: Become Human, Sony’nin PlayStation 4 oyunlarını PC’ye getirme furyasını da bir nebze başlatmış oldu.

Detroit: Become Human; hikâyesi, atmosferi, karakterleri ve oynanışı ile bilim kurgu ve macera türünde birincil akla gelen oyunlardan biri olmayı kısa sürede başardı. Peki her oynadığımızda ayrı bir deneyim yaşayabileceğimiz Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri neler, ve oynayabileceğiniz bir bilgisayar ne kadara mâl olur? Yakından bakıyoruz.

detroit become human

Detroit: Become Human PC sistem gereksinimleri:

En Düşük: İşletim sistemi:Windows 10 (64 bit) İşlemci: Intel Core i5-2300 2.8 GHz, AMD Ryzen 3 1200  3.1GHz veya AMD FX-8350 4.2GHz Bellek: 8 GB RAM Ekran kartı:  Nvidia GeForce GTX 780 veya AMD HD 7950 (en az 3 GB VRAM ve Vulkan 1.1 destekli) Depolama: 55 GB Önerilen: İşletim sistemi:Windows 10 (64 bit) İşlemci: Intel Core i5-6600 3.3 GHz ya da AMD Ryzen 3 1300 X 3.4 GHz Hafıza: 12 GB RAM Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 (asgari 4 GB VRAM ve Vulkan 1.1 destekli) Depolama: 55 GB

PlayStation 4 üzerinde fazla güzel görünen ve film gibi grafikleriyle oyuncuların beğenisini toplayan Detroit: Become Human, her ne kadar ilk başta sistem gereksinimleri ile göz korkutsa da epeyce orta segment gereksinimler ile karşımıza çıkıyor. Optimizasyon yönünden epeyce iyi iş başaran Detroit: Become Human, giriş seviyesi Ryzen işlemciler ve Geforce GTX 780 gibi eski ekran kartlarıyla çalışabiliyor. Keza en düşük olarak istenen 8 GB RAM değeri epeyce düşük olarak karşımıza çıkıyor.

detroit become human sistem gereksinimleri

Önerilenlere baktığımızda ise 12 GB RAM değeri biraz acayip dursa da bu sayede Detroit:Become Human’ın RAM canavarı bir oyun olmadığını görüyoruz. İşlemci yönünden ise 6. cins i5 epeyce bir işlemci, onun yanı sıra Ryzen 3 1300X de epeyce ucuza tedarik edilebilen bir model. Ekran kartı yönünden ise önerilen ayarlarda azıcık çıta yükseliyor. GTX 1060 ve RX 580 nispeten eski birkaç yıllık ekran kartları olsa da hâlâ piyasadaki fiyatları bir derece yüksek olarak karşımıza çıkıyor.

Detroit: Become Human oynayabileceğiniz bir bilgisayarın fiyatı ne dek?

detroit become human pc

İş Detroit: Become Human oynayabileceğimiz bir bilgisayar almaya geldiğinde seçeneklerimiz sahiden oldukça artı. böylece yalnızca asgari sistem gereksinimlerine yönelip, dinç olmayan bir oyun deneyimi yaşamak yerine; minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini bir arada göz önünde bulundurarak bir bilgisayar yeğlemek daha rasyonel olacaktır. Bu sayede Detroit: Become Human dışarıda diğer oyunlarda da bezginlik çıkarmayacak bir sistem sahibi olunabilir.

Fiyatlara göz attığımızda ise eğer tercihimiz dizüstü bilgisayar yönünde olacaksa, ne yazık ancak ucuz oyuncu dizüstü bilgisayarı denen bir şeyin artık kalmadığını görebiliyoruz. bu nedenle 7.500 – 9.000 TL aralarında kalan Acer Nitro 5 ve ASUS Tuf Gaming modellerine bakmak dizüstü bilgisayar seçimi açısından rasyonel olacaktır. Bir masaüstü bilgisayar biriktirmek isterseniz de tam olarak sıfır bir birleştirme bilgisayar; Ryzen 5 2600 işlemcili, RX 580 8 GB ekran kartlı ve monitör dâhil bir sistem 6.500 – 7.000 TL aralarında tutacaktır. Eğer ikinci el pazarına yönelirseniz, bu fiyat 4.500 – 5.000 TL civarına dek inebilir.

Detroit: Become Human PC oynanış videosu:

Detroit: Become Human nasıl bir oyun?

detroit become human steam

2010 yılında yeniden Quantic Dream göre piyasaya sürülen Heavy Rain, interaktif dram türünden oyun dünyasında az daha bir devrim yaratmıştı. Beyond: Two Souls, Until Dawn ve benzeri çoğu oyuna ilham kaynağı olan Heavy Rain, bu sayede Detroit: Become Human’ın geliştirilmesinde de büyük rol oynadı.

Detroit: Become Human, bizleri 2038 yılına robotların halk gibi aramızda yaşadığı günlere götürüyor. İnsan olma, özgür irade, aldığımız kararların karmaşıklığı ve hakiki hayatta yer alan niçin netice ilişkisi gibi konuları epeyce iyi bir şekilde işleyen Detroit: Become Human, epeyce akıcı bir hikâyeye sahip. Aldığımız kararların birdenbire çok oynanışa ve hikâye alternatifine yol açması, hem Marcus, Kara ve Connor isimli üç öbür android ana karakterimizin kompleks duygu durumları oyuna ekstra çekici bir atmosfer kazandırıyor.

detroit become human pc sistem gereksinimleri

Detroit: Become Human çoğunlukla, insan olmasa bile androidlerin karmaşık duygulara ve bilince sahip olması sonucunda özgür arayışına girmesini anlatıyor. Bağımsızlık irade konusu ise bu durumda büyükçe tartma taşıyor, çünkü oyunda androidlere aldırdığımız kararların, birer sonuçları bulunuyor ve androidler bu sonuçlara göre hareket edebiliyor. Günümüzde ise suni zekânın bağımsızlık irade ve bilinç ile aralarında duran en büyük duvar, niçin sonuç ilişkisini anlayamaması olarak duruyor.

Detroit: Become Human, sunduğu grafik kalitesine göre nispeten daha “ yüce gönüllü” sistem gereksinimleri ile karşımıza çıkıyor. böylece hem önerilen hem de en az sistem gereksinimlerini karıştırarak orta düzeyde bir sistem Detroit: Become Human oynamamız için tatmin edici olabiliyor. Eğer Detroit: Become Human PC versiyonuna az önce göz atmadıysanız buradan Steam sayfasına ulaşabilir ve ücretsiz demoyu indirebilirsiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu