Kadın

Didem Tüncer’in katili Adem Tüncer, 9 sene sonradan yakalandı

Evli olduğu Dilek Tüncer’i öldüren Adem Tüncer isimli erkek, 9 yıl daha sonra yakalanarak tutuklandı.

Didem Tüncer’in katili Adem Tüncer, 9 yıl sonra yakalandı

Bursa’da 9 yıl önce evli olduğu kadını 26 yerinden bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Muş’ta yakalandı.

AA’da yer alan habere tarafından, Muş Merkez Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2011 yılında Bursa’da evli olduğu Dilek Tüncer’i öldüren Adem Tüncer’in yakalanması amacıyla çalışma başlattı. Aylarca süren peşine düşüp takip sonucu sahte kimlik kullanan zanlının Muş’un Toprakkale köyünde yaşadığını saptayan ekipler, belirledikleri adrese işlem düzenledi.

Tüncer, saklandığı evin merdiveninin altındaki kuytu bölmede yakalandı.

İşlemlerin ardındaki adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

26 Ekim 2011’de merkez Şimşek İlçesi Çınarönü Mahallesi Atlı Cadde’ta meydana gelen olayda, kayınpederi Abdurrahim Tontaş’ın, 4 katlı evinin birinci katında oturan Adem Tüncer, akşam saatlerinde evli olduğu Dilek Tüncer, 4 yaşındaki kızı Melek ve 6 yaşındaki oğlu Melik ile kayınpederinin dördüncü kattaki dairesine gitti.

Kızı ve damadı ile bir vakit oturan Abdurrahim Tontaş, torunlarının yeşil kartlarının süresinin dolduğunu söyleyip, kızı Dilek’i, gerekli olan evrakları alması için evine gönderdi.

Kayınpederi ile bir süre oturan Adem Tüncer sonradan evrakları olmak için eve inen Istek Tüncer’in gelmediğini belirtip evden ayrıldı.

Bir vakit daha sonra anne ve babası gelmeyince evlerine inen Melek Tüncer, geri döndüğünde dedesine anne ve babasını evde göremediğini söyledi.

Bunun üstüne torunu ile kızının evine inen Abdurrahim Tontaş, Istek Tüncer’i oturma odasında cansız bir şekilde fark etti. Tontaş, evden ayrılıp komşularından takviye istedi.

Bir süre daha sonra belirtilmiş adrese gelen 112 Afiyet ekipleri vücudunun değişik bölgelerinde 26 bıçak darbesi yer alan ve boğazı kesilen genç kadını yaptıkları tüm müdahalelere karşın yaşama döndüremedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu