BasketbolSpor

Dilenerek hayatını sürdüren Delonte Weste takviye

Geçtiğimiz Ocak ayında sosyal medyaya düşen bir video, basketbolseverlerin yüreklerini sızlatmıştı. Videoda eski NBA oyuncusu Delonte West, sokak ortasında dövüldükten daha sonra polis kadar gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz hafta da Dallas’ta bir kavşakta dilenirken görüntülenen West’in tedavisini, Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban üstlendi.

Sokakta yaşamaya başlayan West’e yardım elini uzatan Cuban. ESPN’e yaptığı açıklamada, eski basketbolcuya tekrar hayata tutunması için destek vereceğini açıkladı.

Dilenerek hayatını sürdüren Delonte Weste takviye

West’i bir petrol istasyonunda görebilen Cuban’ın, eski basketbolcuyu alarak bir otele yerleştirdiği öğrenildi. West’in yakın bir akrabası da, TMZ’ye verdiği demeçte, 37 yaşındaki eski basketbolcuyu uyuşturucu tedavisi olması için bir kliniğe yollamak istediklerini, Cuban’ın da tedavideki bütün masrafları üstlenmeyi kabul ettiğini söyledi.

NBA’de oynadığı dönemde bipolar bozukluk teşhisi konulan West, basketbolu bıraktıktan sonra büyük bir çöküntü yaşamış ve uyuşturucu bağımlısı olduktan daha sonra sokaklarda yaşamaya başlamıştı.

West’in Dallas’ta dilenirken göründüğü bir fotoğraf, sosyal medyada büyük akustik uyandırmıştı.

Dilenerek hayatını sürdüren Delonte Weste takviye

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu