Gündem

Dilovası’nda kömür deposunda çıkan yangında yayılan kokuya vatandaşlardan tepki

Dilovası’nda tahliye edilmesine karar verilen Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi‘nde bulunan bir firmada kömür yığınının içinde yanma meydana geldi. 2 gündür bölgeden yayılan kötü koku bölge halkını rahatsız etti.

Turgut Özal Mahallesi ve diğer mahallelerde yaşayan yaklaşık 150 kişi, akşam saatlerinde Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’nin önüne yürüdü. Vatandaşlar organize sanayi bölgesinin önünde kömür yüklü kamyon girişlerini engelledi. Bölgeye gelen polis ekipleri önlem alırken, öfkeli kalabalık sakinleştirdi.

KAYMAKAM, VATANDAŞLARDAN SABIRLI OLMASINI İSTEDİ

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’nin önüne gelerek eylem yapan vatandaşlarla görüştü. Kaymakam Alkan kötü kokuya neden olan firmaya 88 bin TL ceza kesildiğini, Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi’nin tahliye edilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, yangının söndürülmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Alkan, kolay bir çalışma olmadığını söndürme çalışmaları için kömür yığınının tek tek ayıklandığını belirterek, vatandaşlardan yarına kadar sabırlı olmalarını istedi. Kaymakam Alkan’ın yaptığı açıklamalardan sonra kalabalık bölgeden ayrıldı.

Dilovası'nda kömür deposunda çıkan yangında yayılan kokuya vatandaşlardan tepki Dilovası'nda kömür deposunda çıkan yangında yayılan kokuya vatandaşlardan tepki Dilovası'nda kömür deposunda çıkan yangında yayılan kokuya vatandaşlardan tepkiDilovası'nda kömür deposunda çıkan yangında yayılan kokuya vatandaşlardan tepki

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Cihan TEKER

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu