Teknoloji

Disney, Lion King’in İkinci Filmini Yapacağını Duyurdu

Disney’in 2019 yılına vizyona soktuğu her yerde üretim The Lion King, oldukça girift eleştirilerle karşılandı. Film, eleştiriler tarafında pek de iç açıcı bir performans sergileyemese de gişe hasılatı bakımından yapımcısının yüzünü güldürdü. 260 milyon dolar gibi bir bütçeye sahip olan The Lion King’in her yerde uyarlaması, toplamda 1,65 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başardı.

Gişedeki bu başarılı performansın peşinde devam filminin gelmesi işten bile değildi ama öyle de oldu. We Got This Covered’da bulunan habere göre The Lion King 2‘nin çalışmalarına resmen başlandı. Ama 2019’daki uyarlamanın tersine The Lion King 2’nin yönetmenlik koltuğunda Jon Favreau oturmayacak.

The Lion King 2 geliyor

the lion king 2019, the lion king 2019 simba

The Lion King 2’de yönetmenlik koltuğu 3 dalda Oscar kazanmayı başaran Moonlight’ın da yönetmeni olan Berry Jenkins‘e itimat edilecek. 2019’daki baştan yapımın senaryosunu kaleme alan Jeff Nathanson, ikinci filmin de senaryosunu yazacak. Filmin ne süre gösterime gireceği, ilk filmden hangi oyuncuların bu filmde geri dönüş oluşturacağı ise hemen şimdi bilinmiyor.

The Lion King 2’nin hikâyesinin, Mufasa’nın kökeninin hikâyesi de dâhil elde etmek üzere karakterlerin mitolojisini genişleteceği söyleniyor. Natürel bunun kapsamı şu an için oldukça geniş ve belirsiz. İlerleyen dönemlerde konuyla ilgili çok daha ayrıntılı bilgiler de ortaya çıkacaktır.

The Lion King 2, hikâyede nasıl bir seyir izleyecek olursa olsun serinin hayranlarını ve izleyicilerini mutlu etmeyi başarmalarını umuyoruz. Peki, siz 2019’daki her tarafta üretim hakkında neler düşünüyorsunuz ve ikinci film hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu