Siyaset

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden Azerbaycan’a destek mesajı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden Azerbaycan‘a takviye mesajı

Diyarbakır’da Azerbaycan’ın zaferi için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi

DİYARBAKIR – Azerbaycan’ın işgal edilen Karabağ için Ermenistan’a karşı sürdürdüğü operasyonlara bir destek de Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden geldi.

Ermenistan kadar takriben 30 yıldır işgal edilen Karabağ için çaba veren Azerbaycan için tüm Türkiye tek yürek olmuşken, bir takviye de Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesinden geldi. Kayapınar Belediyesi önünde kurulan sinevizyonla duvara Azerbaycan ve Türkiye bayrakları yansıtıldı. Zabıta ekipleri, Jandarma ekipleri, polis ekipleri çalışanlar ve vatandaşların hazır bulunduğu gösterim, pandemi sebebiyle artı kalabalık oluşturulmadan, sosyal uzaklık korunarak Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yapılan gösteride konuşan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, bugün kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduklarını göstermek için, belediye binasına Azerbaycan bayraklarıyla donattıklarını söyledi. Şehitler için dua okunduğunu belirten Kaymakam Koç, “Bütün kurumlarımız, vatandaşlarımız buradaydı. Pandemi süreci nedeniyle fazla topluluk istemedik. Mesafeli bir kalabalıkta onlar için dua okuduk. Biz inanıyoruz oysa Azerbaycanlı kardeşlerimiz orada işgali sona erdirecekleri Ermenistan’a aleyhinde zafer kazanacaklar. Biz de Diyarbakır’dan, Kayapınar’dan onların yanında olduğumuz uygulamak için bir araya geldik. Buradan onlara selam gönderiyoruz. Allah muvaffakiyetler versin. Allah yar ve yardımcıları olmasını diliyorum. Tek halk müziği, iki ülke diyoruz. Ast fakat orada onların canları acırsa burada bizim de canımız acır. Bizimde burada canı acırsa, orada onların canı acır biliyoruz” dedi.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ve çalınan şarkıların arkasında duadan daha sonra vatandaşlar alandan ayrıldı.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden Azerbaycan'a destek mesajıDiyarbakır Kayapınar Belediyesinden Azerbaycan'a destek mesajıDiyarbakır Kayapınar Belediyesinden Azerbaycan'a destek mesajıDiyarbakır Kayapınar Belediyesinden Azerbaycan'a destek mesajı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / RIDVAN KILIÇ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu