Gündem

Diyarbakır’da yasak bölgede izinsiz drone uçuran ABD vatandaşı yakalandı

Diyarbakır’da yasak bölgede izinsiz drone uçurduğu saptama edilen ABD vatandaşı gözaltına alındı.

Polis ekipleri, merkez Sur ilçesi sınırlarında yer alan yasaklanmış bölgede izinsiz drone uçurulduğunun saptama edilmesi üstüne harekete geçti. Ekipler, yaptıkları araştırmada dronenin ABD’nin Pensilvanya nüfusuna belirli Mark John Xenakes göre kullanıldığını saptama etti.

“DRONE UÇURMANIN YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Gözaltına alınan güvenilmez, polise verdiği ifadede, tarihi surları merak ettiği için bölgeden görüş ve fotoğraf aldığını, burada drone uçurmanın yasak olduğunu bilmediğini iddia etti. En son Somali’de bulunduktan sonradan Almanya’ya döndüğünü, oradan da KKTC’ye geçtiğini ve 21 Eylül’de Mersin’e giriş yaptığını gösteren değişken, burada vasıta kiraladıktan sonra Gaziantep ve ardındaki Diyarbakır’a geldiğini açıklama etti. 3 Ekim’de Elazığ’a gittiğini ve sonra baştan Diyarbakır’ı geldiğini kaydetti.

ABD ORDUSUNA BAĞLI BİR HELİKOPTER FİRMASINDA ÇALIŞIYOR

Şüphelinin, 14 yıl ABD ordusuna bağlı bir helikopter firmasında çalıştığını, yıllarca Afrika’da ABD Dışişleri Bakanlığı için müteahhitlik yaptığını, Afrika Birliğinin Benzeşen-Şebbab ile savaşına destek ettiğini söylediği öğrenildi.

Şüphelinin işlemleri sürüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu