Gündem

Doğum yapan eşini hastane odasında bıçaklayan sanığa, 18,5 yıl hapis

GAZİANTEP’te, yeni doğum yapan eşi Güldane Yırtıcı’yı (28) hastane odasında dövüp, bıçakla yaralayan Ahmet Yırtıcı(35), 18,5 sene hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep’te yaşamış Güldane Yırtıcı, üçüncü çocuğuna hamile olduğu sırada sıkça anlaşmazlık yaşadığı ve zorlama gördüğü eşinden ayrılarak baba evine yerleşti. Yırtıcı, 25 Ağustos 2019 tarihinde, Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi‘nde bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bu sırada hastaneye ziyarete gelen Ahmet Yırtıcı, eşi Güldane’yi dövüp bıçakla kolundan ve yüzünden yaraladı. Kadının çığlıklarını duyan polisler tarafından gözaltına alınan Ahmet Yırtıcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hakkında ‘mahsus öldürmeye teşebbüs’ suçundan Gaziantep 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Ahmet Yırtıcı, dün son defa egemen karşısına çıktı. Duruşmaya tutsak bulunduğu cezaevinden Ses ve Bakış Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Ahmet Yırtıcı, hastaneye eşini öldürmeye yok, yuvasını kurtarmaya gittiğini bahis etti. Eşini öldürmek istemesi halinde yanına silah bulunduracağını öne süren Yırtıcı, “Hastanede bana ağza alınmayacak sözler söyledi. Bunun üstüne tartıştık ve durum meydana geldi. Fakat asla öldürme kastım yoktu” dedi.

Savunmanın arkasından mahkeme heyeti, olay gününe ait kamera kayıtları, hekim raporları, tanık ve müşteki beyanları doğrultusunda, sanığı yeni doğum yapmış savunmasız bir durumda olan eşe bilerek öldürmeye teşebbüs suçundan 18,5 sene hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, sanığın arkadaşça bir pişmanlık duymadığı için cezada herhangi bir indirim uygulamadı.

Doğum yapan eşini hastane odasında bıçaklayan sanığa, 18,5 yıl hapisDoğum yapan eşini hastane odasında bıçaklayan sanığa, 18,5 yıl hapisDoğum yapan eşini hastane odasında bıçaklayan sanığa, 18,5 yıl hapis

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kadir GÜNEŞ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu