Adana HaberleriBölge Haberleri

DUMESF Adana temsilciliğinden ziyaret

Dünya Uyuşturucu ile Çaba Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Adana temsilciliği yönetimi, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürü Okan Volkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete İl Temsilcisi Kadir Gül, Başkan Yardımcısı Metin Ufuk, Yönetim Kurulu Üyeleri Kültürlü Kaynarpunar, Başak Lale, Ceyhun Öktem ve Seçil Şahin katıldı. Kadir Gül, bu şiddet ve kutsal göreve Adana’da yeni başlayan Narkotik Şube Müdürü Okan Volkan’ı tebrik etti. Federasyon olarak, ‘Bir kereden bir şey olur’ sloganıyla okullarda ve halka açık salonlarda bilgilendirme toplantıları yaptıklarını, gençleri uyuşturucudan uzaktan tutmak için farkındalık çalışmalarını gönüllü olarak gerçekleştirdiklerini bildiren Gül, “Bu kapsamda evlatlarımıza mutlaka kitap okumalarını ve en az 1 dalda spor yapmalarını nasihat ettiklerini belirtti. Velilerimize de bu anlamda fazla görev düştüğünü, eğer onlar çocuklarıyla oynamaz, ilgilenmez, gezmezlerse ve çocuklarına kitap okumayı, spora yönlendirmeyi yapmazlarsa kötü niyetli insanların evlatlarımızı süslü cümlelerle kandırıp, onları uyuşturucu illetine bulaştırdıktan sonra evlatlarımızı diledikleri gibi fena emellerine alet edebilmektedirler” dedi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürü Okan Volkan da ziyaret için duyduğu memnuniyeti belirterek, “Uyuşturucu kullanımının ne yazık fakat fazla yaygın. Bunu farklı alanlara yönlendirilmiş çıkar gurupları, terör örgütleri ve milletlerarası terörü ve uyuşturucuyu destekleyen devletler aralıksız finanse ediyor. Bu mücadelenin topyekün yapılması gerekiyor. Yalnızca kolluk kuvvetlerinin verdiği bir mücadelenin beceriksiz kalacak. Bu anlamda federasyonların ve sivil toplum kuruluşlarının, ailelerimizin bu mücadeleye katılmasının kayda değer olduğunu, bu yüzden de DUMESF’in faaliyetlerini fazla önemsiyorum” diye konuştu.

Adana özelinde bu kapsamda DUMESF’in yapacağı her türlü alıştırma ve organizeye güvenlik olarak yardım vereceklerini ifade eden Volkan, bu güzel ve gönüllü çalışmaları için DUMESF Adana il temsilciliği yönetimine teşekkür etti.

DUMESF Adana İl Temsilcisi Kadir Gül de Adana Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürü Okan Volkan’a ‘Teşekkür Beratı’ ve DUMESF rozeti ibraz etti. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu