Teknoloji

Dünyanın İlk Tam Elektrikli Süper Kamyonu GMC Hummer KONUT İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

ABD’li otomotiv şirketi General Motors (GMC), 20 Ekim’de gerçekleştireceği lansman ile birlikte adamakıllı elektrikli ilk Hummer modeli olacak GMC Hummer KONUT’yi resmen tanıtacak. Şirket, yaklaşmakta olan kamyoneti için yeni bir tanıtım videosu yayınlayarak araç ile ilgili telaşı yüksek tutmaya devam ediyor.

‘Gürültüsüz Devir Geliyor’ başlıklı videoda General Motors, GMC Hummer EV için “Dünyanın birincil elektrikli süper kamyoneti” ifadesini kullanıyor. Çünkü GMC Hummer EV standart bir kamyonetten çok daha devasa ve abartılı bir gövdeye sahip olsa da sadece elektrik motorundan güç alacağı için herhangi bir motor sesi bulunmuyor.

gmc hummer ev

bu arada General Motors, videonun açıklamasında tanıtım videosunda yer alan aracın bir bilgisayar simülasyonu olduğunu ve lansmanda gösterilecek reel GMC Hummer EV’de değişiklikler olabileceğini bildirdi. gerçi aracın büyük ölçüde tanıtım videosundaki modele benzemesi, yalnızca küçük detaylarda değişim sunması bekleniyor.

hummer ev

General Motors, GMC Hummer EV ile ilgili daha önceki açıklamalarında aracın 1.000 beygirlik devasa bir güce sahip olacağını ve 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3 saniyede gerçekleştireceğini zaten açıklamıştı. Bu da GMC Hummer EV’nin bir kamyonetten ziyade bir süper spor araba performansı sunacağını gösteriyor.

GMC Hummer EV için yayınlanan tanıtım videosu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu