Dünya

Elon Musk’tan Bill Gates’e: Taş kafalı

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, koronavirüs salgını için uğraş sarf ettiğini sarf ettiğini belirttiği açıklamasında ABD’li iş insanı Bill Gates’e yüklendi. “Harvard epidemiyoloji ekibiyle antikor çalışmaları yapıyoruz” diyen Musk, “CureVac için Tesla aşı makineleri yapıyor, (Bill) Gates bir şey yapmadığımla ilgili konuştu. Taş kafalı. Biz doğrusu yatırım yaptığınız CureVac için aşı makinelerini yapıyoruz” dedi.

Elon Musk'tan Bill Gates'e: Taş kafalı

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, dün katıldığı bir programda yaşı itibariyle kendisinin ve çocuklarının ‘koronavirüs tehlike grubunda olmadığını’ belirterek koronavirüs aşısını olmayacağını açıkladı.

DHA’nın aktardığına kadar New York Times Sway podcast canlı yayınına katılan Musk, büyük ölçekli karantinaların ve sokağa çıkma yasaklarının bir hata olduğunu savundu ve “fırtına geçene dek” sadece risk altında olanların karantinaya alınması gerektiğini iddia etti. Musk yaptığı açıklamada, “Aramak istediğim bu, mantığın arka planda kaldığı sıcak bir düğme meselesi. genellikle vefat oranı fazla düşük ve bulaşıcı olan bir şeye sahibiz” ifadelerini kullandı.

Musk, Harvard Üniversitesi epidemiyoloji ekibi ile birlikte çalışarak koronavirüs salgını için mücadele sarf ettiğini söyledi.

BİLL GATES’E TEPKİ

Bill Gates’e tepki bildiren Musk, “Harvard epidemiyoloji ekibiyle antikor çalışmaları yapıyoruz, CureVac için Tesla aşı makineleri yapıyor, (Bill) Gates bir şey yapmadığımla ilgili konuştu. Taş kafalı. Biz fiilen yatırım yaptığınız CureVac için aşı makinelerini yapıyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu