Gündem

Erdoğan: Tüm dünyaya Azerbaycan’ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan-Ermenistan hattındaki çatışmaya ilişkin olarak, “Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük korkutma olduğunu bir defa daha göstermiştir. Tüm dünyaya işgale ve zulme karşısında verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanına yer alma çağrısı yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

Erdoğan: Tüm dünyaya Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasına ilişkin çağrı yaptı.

Erdoğan, “Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti daima olduğu gibi bugün de bütün imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.” ifadesini kullandı.

Erdoğan açıklamasında şunları kaydetti:

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşı zorunlu ve tatmin edici bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kere daha göstermektedir. Takriben 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef fazla uzaktadır.

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara aleyhinde geleceklerine sahip çıkmaya misafir etme ederken, bütün dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanına yer alma çağrısı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kere daha tanık olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev’e ifade ettiğim gibi, Türkiye “tek halk müziği, iki devlet” anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu