Gündem

Erdoğan: ‘Yargımız 6-8 Ekim Olaylarının Hesabını Soruyor’


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani olayları soruşturmasında aralarında Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in de olduğu 17 HDP’li siyasetçinin tutuklanmasına ilişkin konuştu. Erdoğan, “Yargımız 6-8 Ekim olaylarının hesabını soruyor” dedi.

s-5c68703e495ed6e2c52e5fe2e4773121ba4af8
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Konya İl Teşkilatı’nın düzenlediği yemekte açıklamalarda bulundu.Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;Salgın döneminde maske bulamayanlar kapımızı çaldı 153 ülkeye yardım gönderdik. Tedbirlerin önemini baştan hatırlatmak isterim. Sıhhat sistemimizin her hangi bir sorunla karşılaşmadan hizmet edebilmesinde hastanelerimiz kadar sizlerin de desteği çok önemlidir. Salgının üstesinden ama 83 milyonun seferberlik duygusuyla hareket etmesiyle gelebiliriz.

“Her hadise bir sonrakinin provasıydı”

s-f60b3a6aed39b49c303c797fb240f18a8c1782
Yolculuk olaylarından fitili ateşlenen saldırılar zincirinin hiçbiri şans eseri olan değildir. Hepsinin hedefleri vardır. Gezi olaylarından 15 Temmuz’a kadar yaşanan her hadisenin bir sonrakinin provası olduğunu bugün görüyoruz.6-8 Ekim olaylarında insanımızı sokağa çağıranlar ile çukur eylemlerinde kepçeleri teröristlerin emrine verenler aynıdır. DEAŞ hücum bahanesi ile başlatılan sokak terörü 39 insanımızın hayatına mal olurken çukur terörüne 36 vatandaşımızı kurban verdik.Terör örgütü sadece cana ve mala kast etmedi, bununla beraber bölgedeki Kürt kardeşlerimizin inancına da el uzattı, camilerimiz okullarımız kuran kurslarımız hatta zarar görmüş taşıyan ambulanslarımız teröristlerin hedefi oldu. Diyarbakır’daki 1500 yıllarda yapı edilen Fatih Paşa Camii terör örgütü mensupları göre yakıldı.Her iki hadisenin bu ülkeye idareli maliyeti 15 milyar liradan fazladır.Yıkılanı yapar, yakılanı onarırsınız terörün yol açtığı bedensel zararı tazmin edersiniz ama katillerden ve azmettiricilerinden hesap sormazsanız vicdanlarda kanayan yaraları asla iyileştiremezsiniz.Babasının tabutuna sarılıp dertli bir çocuğun acısını adaletten başka ne durdurabilir, yaşam arkadaşını kaybeden bir eşin yüreğinin sızısını adaletten başka ne durdurabilir.

“Yargımız 6-8 Ekim olaylarının hesabını soruyor”

s-0e0fd279e26d7c317efa4e9ba5a2ae8f8df81c
Bu ülke, geçmişte yapanın yanına kar kaldığı, darbecilerden eli kanlı katillere değin birilerinden hesap sorulamadığı dönemler yaşamıştır.Yargımız nasıl 15 Temmuz’un hesabını soruyorsa bölücü örgütün uzantılarından da 6-8 Ekim olayları ve çukur eylemlerinin hesabını soruyor.Hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukukunun yürürlükte olduğu dönemler bundan böyle geride kalmıştır.Demokrasiyi savunan herkesin görevi bölücü örgütün siyasi uzantılarına koltuk değnekliği yerine getirmek yerine adaletin tecelli etmesine yardım etmektir.Bugün yapacağımız hatalar yarım yüzyıllık kayıplara yol açabilir, bugün yapacağımız isabetli tercihler de ülkemizi bir anca çeyrek asır yarım yüzyıl ileriye taşıyabilir. Bu hareket ne dek büyürse ne dek güçlenirse demokrasimiz de ekonomimiz de o derece kuvvetli olacaktır.Bizim kimseyi çıkarmak gibi bir lüksümüz yoktur, aza sayısı 10 buçuk milyonu aşan Türkiye’nin en büyük siyasi parti olarak bu çatı aşağı “Önce ahali” diyen herkese yer var. AK Parti’den küçük parçalar kopartarak bu davayı zayıflatma çabalarını nafile çıkartarak teşkilat yapımızı daha da büyüteceğiz.Bu sene salgın şartlarına karşın partimize 600 binin üzerinde yeni üye kazandırmayı başardık, bundan başka bunların yarısından fazlası da 18-35 mensubudur. Kadın kollarımızın üye sayısı 4 milyona yaklaştı.

Son olarak bugün HDP’li Kars Belediyesi’ne de kayyum atandı, 17 kişi tutuklandı

Kars Belediyesi’ne Kayyum Atandı: Kobani Eylemleri Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan 20 Kişiden 17’si Tutuklandı – 31 Mart Seçimlerinde 65 Belediye Kazanan HDP’nin Elinde Sadece 6’sı Kaldı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu