Gündem

Erdoğan’ın ‘yeni açtığı’ fabrika 45 yıldır faaliyette

Erdoğan’ın ‘yeni’ açılışını yaptığı fabrikaların büyük bölümünün zaten daha evvelden açıldığı ortaya çıktı. Arasında 45 yıldır faaliyette olan fabrika bile var.

Erdoğan'ın 'yeni açtığı' fabrika 45 yıldır faaliyette

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TEKNOFEST ödül töreninin ardındaki Gaziantep Organize Sanayi Bölgelerinde yapımı tamamlanan 300 fabrikanın resmi açılış törenine katıldı.

Fakat, Erdoğan’ın ‘yeni’ açılışını yaptığı fabrikaların büyük bölümünün zaten daha önceden açıldığı belirtildi.

ÖNCE ARISTOKRAT AÇTI ŞİMDİ DE ERDOĞAN

Yeni açılan 300 fabrika içerisinde bulunan Barem Ambalaj adlı firmanın ​2019 yılının Kasım ayında İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade ve Hak Bakanı Abdulhamit Gül kadar kişisel olarak açıldığı ortaya çıktı.

Hatta Barem Ambalaj adlı firmanın açılışında dualar okunurken, kırmızı kurdelenin başında Asilzade ve Gül dışında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de bulunuyor.

45 YILDIR FAALİYETTE

Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili adayı olan Can Tuğsuz ise, sosyal medya hesabından uyarı çeken bir paylaşımda bulundu.

300 fabrika içinde kendi fabrikalarının da “yeni” açıldığının duyurulmasına tepki bildiren Tuğsuz, fabrikasının 45 yıldır hizmette olduğunu söyledi.

Tuğsuz, “Gaziantep’te açıldığı iddia edilen 300 fabrika listesindeki fabrikamız 45 yıldır(!) faaliyettedir. Yeni açılması laf konusu değil. Düğmeye basıp aç-kapa yaptılarsa onu bilemiyorum 🙂 Kamuoyunun takdirine sunuyorum” diye yazdı.

Gaziantep’te açıldığı bahis edilen 300 fabrika listesindeki fabrikamız 45 yıldır(!) faaliyettedir. Yeni açılması söz konusu yok. Düğmeye basıp aç-kapa yaptılarsa onu bilemiyorum 🙂 Kamuoyunun takdirine sunuyorum. #BitiKEKonomi #TEKNOFEST2020 pic.twitter.com/u6A1xauUFr

— Can Tuğsuz (@CanTugsuz) September 26, 2020

ÇALIŞMAK İSTEYENLER NEREYE MÜRACAAT EDECEK?

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel de, “Bugün kentimiz OSB’de yeni? açılan 300 fabrika listesine baktığımızda Bunların hiç biri yeni değil listede 50-60 takvim fabrikalar var. Peki hadi yeni diyelim 300 yeni fabrika açıldı diyenlere soruyorum Doğal olarak işçi gerekli amaçlamak isteyenler Nereye? Nasıl? Müracaat edecek?” ifadelerini kullandı.

Bugün kentimiz OSB’de
yeni? açılan 300 fabrika listesine baktığımızda
Bunların hiç biri yeni değil listede 50-60 yıllık fabrikalar var.
Peki hadi yeni diyelim
300 yeni fabrika açıldı diyenlere soruyorum
Doğal olarak emekçi gerekli hedeflemek isteyenler Nereye? Nasıl? Müracaat edecek?

— Akıllı Gürsel (@zeki_gursel) September 26, 2020

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu