BasketbolSpor

Ergin Atamandan Fenerbahçe açıklaması

Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman, bir röportajda Fenerbahçe ile ilgili söylediği sözlerin çarpıtılmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Deneyimli başantrenör, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“15 gün önce çekilen ve dün akşam yayınlanan bir televizyon programında spiker Deniz Aksoy’un ’Ben şimdi bir devamlılık üretiyorum. Fenerbahçe sizin için çok iyi bir kadro kurup size baş antrenörümüz olur musunuz öneri ile gelirse kabul eder misiniz’ sorusuna verdiğim cevap kelimesi kelimesine şu şekildedir: ‘Şimdi Türkiye’nin gerçekleri var, bugüne kadar yaşanmışlıklar var.

Benim Fenerbahçe camiasına, Fenerbahçe takımına ve taraftarına büyük bir saygım var. Ben bu senaryonun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca ben acilen Avrupa’nın en büyük 2-3 kulübünden birinin baş antrenörüyüm. Bana nasıl oysa Golden State Warriors koçluk teklifi etmeyecekse, Fenerbahçe de etmeyecektir. Onun için benim de böyle bir öneri gelirse kabul ederim etmem dememin bir manası yok.’ Gerçekleşmesi muhtemel olmayan senaryolar üzerinden konuşmaya gerek olmadığını son derece net bir şekilde dile getirmiş olmama rağmen, bugün bazı spor organlarının yalan haber ve manşet yapmasından dolaylı büyük bir rahatsızlık duyduğumun için bu açıklamayı yerine getirmek zorunda kaldım.

Ülke gündemini, içinde bulunduğumuz bu zorlama günlerde, bu şekilde meşgul etmekten endişe duyuyorum. Bu tarz yalan yanlış ve provokatif haberleri yapanların, Türk sporunun ve spor basınının değerine bilinçli olarak çok büyük zarar verdiğini söylemek durumundayım. Bu davranışların, yalnızca bu ülkeye tarihi başarılar yaşatmış bir spor adamına yok, büyük bir özveri, emek ve binbir zorlukla mesleklerini icra eden meslektaşlarına da büyük bir adaletsizlik olduğunu keza ayrıntıları ile belirtmek isterim.”

DHA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu