Dünya

Erivan’daki metroda bulunan skandal harita, Türk topraklarını Ermenistan’da gösteriyor

Azerbaycan’ın topraklarını işgal edip sivillere saldıran Ermenistan, cephede ağır kayıplar verdi. Ermeni askerleri gözyaşları içinde sınırdan kaçarken, Dağlık Karabağ’da çoğu bölge kurtarılırken Ermenistan’ın Türk düşmanlığı ise bitmek bilmiyor. Sadece Azerbaycan’ı yok Türkiye’nin de çoğu şehrini işgal amacı güden Ermenistan’ın benekli emeli, Erivan metrosunun girişindeki güya büyük Ermenistan haritası ile de açık açık ortaya konuldu. Metro girişindeki sözde büyük Ermenistan haritası; Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Karadeniz’in bir kısmı ile Nahçıvan, Azerbaycan ve Hazar denizi Ermenistan toprağı olarak gösteriliyor.

“ANLIYORSUNUZ DEĞİL Mİ?”

Laf konusu haritayı eski asker, Güvenlik ve Terör Uzmanı Abdullah Ağar Twitter hesabından paylaşarak, “Erivan metrosunun girişi. Büyük Ermenistan! Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Karadeniz’in bir kısmı, Nahçıvan, Azerbaycan ve Hazar gitmiş! Anlıyorsunuz değil mi?” ifadesi ile yayınladı.

Erivan'daki metro girişinde yer alan skandal harita Türk düşmanlığını gözler önüne serdiErivan'daki metroda yer alan skandal harita, Türk topraklarını Ermenistan'da gösteriyor

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu