DünyaGündem

Ermeni Teröristin Kaçışı ve Vurulma Anları: Türkler Geliyor!

Ani Bir Gece Baskını İle Operasyon Resmen Başladı!

Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan’ın ortak giriştiği operasyon ani bir şekilde gece sabaha karşı başladı. Ermeni Terör Örgütü unsurları bu girişimi beklemiyordu ve bölgeden aldığımız haberlere göre 100’lerce kayıp verdiler.

Sabaha Doğru Bölgelere Füze Yağmuru!

Tamamen Yerli ve Milli üretim olan ve ROKETSAN tarafından geliştirilen Kasırga füzeleri Türkiye tarafından Azerbaycan’a destek için gönderildi. Türk yetkililer tarafından operasyon bölgesine konumlandırılan füzeler Ermeni Terör Örgütü unsurlarına adeta soluk aldırmadı.

Ermenilerin Korkudan Sirenleri Hiç Susmadı!

Kasırga füzelerinin yoğun bombardıman altında olduğu bölgelerde gün boyu sirenler hiç susmadı! Ermeni Terör Örgütü operasyonun çok çetin geçeceğini biliyordu ve buna önlem almak için bir çok İşgal altında olan bölgelerde sirenler çalarak askerlerini uyardı.

Ermeni Sözcüsü Doğruladı: Bölgeleri Kaybediyoruz!

Yoğun bombardıman altında olan işgal bölgelerinden çekilen görüntülerde füzelerin tahribatları gözükmekte. Bölgeden aldığımız haberlere göre Ermeni sözcü bölgeleri teker teker kaybettiklerini ve ağır kayıp yaşadıklarını doğruladı.

Bir Ermeni Teröristin panik ve korkuyla çatışma bölgesinden kaçışı: Türkler Geliyor!

Bölgeden gelen son görüntüler içimize biraz su serpti. Yoğun çatışma ve bombardıman altında olan bölgeden bir Ermeni Teröristin panik ve korku halinde: “Türkler Geliyor!” diye kaçışı ve ardından vuruluşu kendi kamerasına yansıdı. Daha sonra bölgeyi ele geçiren Azerbaycan ve Türk askerleri bu kameradaki görüntülere ulaştı ve paylaşıma sundu. Bu görüntüler içimize adeta su serpti. Düşmana korku salan yiğitlerimizi er meydanında gören asalak teröristler panik ve korkuyla bir bir etkisiz hale getiriliyor. ,

Peki Neler Yaşandı?

Türkiye, Ermenistan’ın hain saldırısından sonra Azerbaycan’a desteğini duyurmuştu. Bunun ardından Pakistan Devlet lideri’de canlı yayında Azerbaycan’ın meşru müdafaa savaşını desteklediğini ve yanlarında olduğunu duyurdu. Bunun üzerine Türkiye ve Pakistan askeri olarak yardımda bulunurken manevi olarak da Azerbaycan’ın yanında olduğunu hissettirdi.

Bu gelişmeler neticesinde Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan orduları ortak operasyonlarda bulunurken Ermenistan’a karşı her geçen saat üstünlük kuruyor ve Ermenistan’ı hem askeri hem de psikolojik olarak yıpratıyor.

Operasyon’dan Önce En Acı Bilanço!

Şehit Zehra Bebek
Şehit Zehra Bebek

Zehra Bebek hain Ermeni Terör Örgütü tarafından Karabağ’da yapılan bir saldırı da şehit olan 10’larca bebekten biriydi. Bu yavrucağın ahını almak için Türkiye başta olmak üzere Pakistan gibi kardeş ülkeler sessiz kalmadı ve Azerbaycan’a destek vermek için seferber oldu.

Türk İHA
Türk İHA ve Drone’lar

Azerbaycan’a yardıma gelen Türk İHA’ları semalarda görünürken Ermenistan unsurlarını da bir bir yok ediyor. Türkiye’nin hiç bir zaman desteğini esirgemediği Azerbaycan’a Türkiye İHA ve sahada görev yapması için de 10’larca tam teçhizatlı drone’lar gönderdi.

 

 

Görevini layıkıyla yapan İHA’lar Ermenistan’a ait tankları bir bir avlıyor. İşte O görüntüler;

 

Pakistan Devlet Lideri Jetleri Yardıma Gönderdi!

Zahid Hafeez
Zahid Hafeez

Pakistan Dış İşleri Sözcüsü Zahid Hafeez bugün yaptığı konuşmada; Pakistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğunu ve meşru müdafaa hakkını desteklediğini söyledi. Bu gelişmeler üzerine Pakistan Azerbaycan’a destek amacıyla tam techizatlı Jetleri yardıma gönderdi.

 

 

Pakistan Jetleri Azerbaycan'da
Pakistan Jetleri Azerbaycan’da
Pakistan Jetleri Azerbaycan Semalarında
Pakistan Jetleri Azerbaycan Semalarında

Türkiye ve Azerbaycan Kara Kuvvetleri El Ele!

Türkiye ve Azerbaycan Orduları El Ele
Türkiye ve Azerbaycan Orduları El Ele

Türkiye ve Azerbaycan orduları ortak operasyondan önce birlik ve beraberlik pozu vererek tüm düşmanlarına korku saldı. Ermenistan bu durumdan oldukça rahatsız ve psikolojik olarak çöktü. Zira iki ordunun omuz omuza verdiği mücadeleler ile Ermeni ordusu adeta perişan bir şekilde yavaş yavaş dağılıyor. Bölgeler birer birer düşman işgalinden kurtarılıyor!

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan Hava Kuvvetleri Operasyon’dan Önce Böyle Görüntülendi

3 Kardeş Ülkenin Hava Kuvvetlerine bağlı birliklerde görev yapan kahraman yiğitler operasyondan önce aynı anda hep beraber Bozkurt Selamı verdi. Düşmana korku ve mazluma umut olmak için bu zorlu zamanlarda hep beraber omuz omuza mücadele vermek insanı umutlandırdığı gibi tüğlerini de diken diken ediyor adeta. Çünkü biz birlikte güçlüyüz ve biz hepimiz biriz!

Allah bu vatan evlatlarını korusun. Düşmanı alt üst edip onlardan mazlumların ahının hesabını sormayı nasip etsin!

 

Kahraman yiğitlerimizin gayreti ile işgal bölgeleri tekrar vatan topraklarına katılmaya devam ediyor. Allah yiğitlerimizi er meydanında korusun!

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu