Gündem

Ermenistan ordusu, Azerbaycan’ın Mingeçevir ve Terter şehirlerindeki sivil ikâmetgâh alanlarını vurdu

Ermenistan ordusu, Azerbaycan’ın Mingeçevir ve Terter şehirlerine alev açtı. Azerbaycan Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada ise, Ermenistan’ın Mingeçevir’e yaptığı roketli saldırıda 5 sivilin yaralandığını duyurdu.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları geri olmak için başlattığı operasyonlar devam ederken, Ermenistan ordusu bitmiş sivilleri niyet aldı.

ROKET VE TOPÇU BATARYALARIYLA SALDIRDI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı göre yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun Mingeçevir kentine roket, Teter kentine ise topçu bataryalarıyla saldırdığını aktardı.

5 SİVİL YARALANDI

Öte yandan, Azerbaycan Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan güçlerinin çatışmaların yaşandığı bölgeye 100 kilometreden artı uzaklıkta bulunan ve nüfusu 100 binden artı olan Mingeçevir şehrinde sivillerin yoğun bulunduğu bölgelere roketli atak düzenlediği aktarıldı. Başsavcılık, atılan roketlerden 2 tanesinin patlamadığını açıklarken, roketlerden birinin bir eve isabet etmesi sonucu 5 sivilin yaralandığını duyurdu.

GENCE’DE SİVİLLERİ AMAÇ ALMIŞLARDI

Ermenistan ordusu bugün Azerbaycan’ın tarihi ve en büyük ikinci kenti olan Gence’ye füzeli hücum düzenleyerek sivilleri niyet almıştı. Ermenistan tarafından atılan 6 füze şehre isabet ederken saldırıda 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı açıklanmıştı. Azerbaycan Başsavcılığı ise şu esas kadar Ermenistan’ın saldırılarında 24 sivilin hayatını kaybettiğini, 111 sivilin de yaralandığını duyurmuştu.

Ermenistan ordusu, Azerbaycan'ın Mingeçevir ve Terter şehirlerindeki sivil yerleşim alanlarını vurduErmenistan ordusu, Azerbaycan'ın Mingeçevir ve Terter şehirlerindeki sivil yerleşim alanlarını vurduErmenistan ordusu, Azerbaycan'ın Mingeçevir ve Terter şehirlerindeki sivil yerleşim alanlarını vurdu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu