BasketbolSpor

Ertuğrul Erdoğan: Beşiktaş maçını kazanmaya ihtiyacımız var

Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında sahasında Beşiktaş ile derbiye çıkacak olan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, engebeli yarışma öncesi Yılmaz İnşaat’ın Riva’da yapımına devam ettiği Düşler Vadisi’nde yapılan yemek yemek organizasyonunda bir araya geldi. Organizasyonda açıklamalarda yer alan sarı-kırmızılı basketbolcu Barışma Ermiş, derbi öncesi takımla birlikte yapılan buluşmanın fazla yararlı olduğunun altını çizerek, “Şehirden uzak, çok ağırbaşlı hoş bir proje. Bol temiz hava ve özlediğimiz şeyler. Çok hoş bir proje olmuş. Takım açısından da böyle yemekler takım olmakla kaynaşmada çok faydalı oluyor. Ormanspor maçını kazandıktan daha sonra azıcık moralimiz yerine geldi. Şu Anda kayda değer bir derbi maçımız var. Onun öncesinde böyle hoş ortamda takımla beraber olup yöneticilerimizle beraber konuşup kaynaşıp moralli bir şekilde maça hazırlanmak istiyoruz” biçiminde konuştu.

RJ Hunter: Beşiktaş’ın kadrosundaki isimlere takılmıyoruz

Galatasaray’ın ABD’li oyuncusu Ronald Jordan Hunter, sarı-kırmızılı takımın kazanmayı fazla önemseyen bir ekip olduğunu söyleyerek, “Bugün burada çok güzel bir organizasyon düzenlendi. Özellikle oyuncular olarak İstanbul’un dışını o kadar görme şansımız olmuyor. İstanbul’un dışarıya doğa ile baş başa olduğumuz bir yer. Dolayısıyla çok hoş bir organizasyon. Burada özellikle yemekler çok hoş. Keza ekip için keza buradaki ırk için fazla hoş bir organizasyon oldu. Beşiktaş’ın kadrosundaki isimlere takılmıyoruz. Sonuçta arada önemli bir rekabet unsuru var ve maçı benzer ciddiyetle kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Her maçı ciddiye alıyoruz bu da o maçlardan bir parça başına” açıklamasında bulundu.

Ertuğrul Erdoğan: Takım olarak başta bir araya geliyoruz

Galatasaray Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan da takım olarak öncelikle bir organizasyonda bir araya geldiklerini söyleyerek, “Tekrar oluşturduğumuz bazı, ilk önce bir araya gelen oyuncu grubu. Eşleriyle birlikte gelenler de oldu. Sinan Erdem’in o boğucu havasından çıkıp böyle pak ve güzel bir hava alma şansını elde ettik. Burası doğrusu fazla hoş, proje birinci derslik bir proje. Evleri de gezdim bu kadar parlak, bu değin güzel, bu değin oksijeni bol bir ortamda yaşamak neşelendirici olsa lüzum” ifadelerini kullandı.

“Beşiktaş derbisini kazanmaya ihtiyacımız var”

Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında oynayacakları Beşiktaş derbisi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan tecrübeli çalıştırıcı, şu ifadelere yer verdi:

“Bizim özelimizde Beşiktaş maçından önce böyle bir organizasyonun yapılması ekip adına büyük bir yardım onun için de teşekkür ediyorum. Beşiktaş maçı muhakkak kayda değer bir derbi. Bunun yanında seyircisiz oynamamızın getirdiği bir dezavantaj var. Taraftarımızla buluştuğumuz yer televizyon ve sosyal ağ oluyor. Dolayısıyla takımın tanınırlığı açısından bu ve bu tip organizasyonlar bizim adımıza fazla manâlı. Ümit ediyorum geçen haftadaki gibi kazanarak devam ederiz. İyi basketbol, fena basketbol öbür ama bizim kazanmaya ihtiyacımız var. Yeni takımlar kazandıkça güçlenirler, kazandıkça ilişkiler daha pekişir. Ümit ediyorum bu takımdaşlığı pekiştiren organizasyonların sayısını artırarak galibiyetlerle süslemeye devam ederiz.”

Hakan Yılmaz: Öteki branş sporcularımızı da misafir etmek isteriz

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ise, daha önce futbol ve kadın basketbol takımlarını konuk ettiklerini açıklama ederek, “Bugün erkek basketbol takımındaki oyuncu arkadaşlar eşleriyle de geldiler. Bizi de fazla mutlu ettiler. Kapalı spor salonundaki ortamdan bir nebze de olsa doğa ile iç içe birlikte olduk. Güzel neşelendirici zaman geçirdiğimizi düşünüyorum. Diğer branşlardaki sporcuları da burada oyalamak istiyoruz” diye konuştu.

Yemeğin gerisinde toplu resim çektirilirken, sarı-kırmızılı kafile Düşler Vadisi’nde yapımı tamamlanan misal villaları gezdi.

İHA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu