FutbolSpor

Eski milli futbolcu Emre Aşık’tan şok açıklamalar

Emre Aşık, Yağmur Aşık çiftinin boşanma davasında yeni gelişmelerin yaşanması üstüne eski futbolcu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sirkeci’deki bir otelde düzenlenen basın açıklamasına Emre Aşık’ın avukatları Funda Sadıkahmet ve Levent Öcal da katıldı. Emre Aşık, eşinin kendisini dolandırdığı ve öldürtmeye çalıştığını iddia ederek açılan davalarla ilgili detayları paylaştı.

“Bu evliliğin kumpas olduğunu göremedim”

Basın mensuplarına açıklamada yer alan Emre Aşık, “Evlilik birliği içerisinde bu evliliğin kumpas olduğunu göremedim. Etrafımda uyaranlar oldu. Ailem, arkadaşlarım, beni daima uyarmasına karşın onları maalesef dinlemedim. Hata yaptım. Hatalıyım fakat gerisinde bu zaman zarfına etrafım da boşaltıldı. Yalnız bırakıldım. Bu planlı ve bilinçli bir şekilde yapıldı” diye konuştu.

“Şirketimin içi boşaltıldı”

Eşi Yağmur Aşık tarafından dolandırıldığını ifade eden Emre Aşık, “Şirketimin içi boşaltıldı. İmzam taklit edilerek çekler ve önemli dosyalar imzalandı. Ailem, avukatlarım, bakıcılar, mektep öğretmenleri ve ben Yağmur tarafından her zaman tehdit edildik. Çirkin iftiralarla itibarım yerle bir oldu. Yerle bir etmeye çalıştılar. Ben de sizin gibi adıma düzenlenen suç oluşturan planlarıyla allak bullak, hayretler içinde tanık oldum” dedi.

“Allah’tan diğer kimseden korkmuyorum”

Tehditlerle ilgili konuşan Aşık, “Allah’a bir can borcum var. Allah’tan diğer kimseden korkmuyorum. Hatalı bir evlilik yaptım. Bunun bedelini ağır bir şekilde ödedim. Ancak bunu çocuklarımın ödemesine katiyen izin vermeyeceğim. sırası gelmişken Türkiye Cumhuriyeti devletine, hükümetine, adaletine ve kolluk kuvvetlerine güvenim tamdır. Haklı olduğum davada adaletin en kısa zamanda tecelli edeceğine inanmaktayım” ifadelerini kullandı.

“Keza Yağmur Sarnıç ayrıca de Baycan Şenürek isimlerini gördük”

Emre Aşık’ın avukatlarından Funda Sadıkahmet, “Düzce’de mahsus adam öldürmeye girişim konusuyla bir eylem planlanmış. Bu acilen dava aşamasında. sonra da Düzce Ağır Ceza’daki sanıklardan bir parça başına olan, basında ismi zikredilen beyanlarda bulunan Erdi Sungur bana ulaştı. İkinci bir öldürme eylemini gerçekleşebileceğini söyledi. Bu eylemi de planlayan kişinin ismini de bizimle paylaştı. Biz savcılığa intikal etmeden kendisi de bunu ihbarcı olarak kolluk kuvvetleriyle paylaşmış. Bunun üstüne bir takım operasyonlar yapılmış. Gözaltı işlemleri yapılmış. İfadeler gücenmiş. Her iki değişken, hem Yağmur Sarnıç ayrıca de Baycan Şenürek isimlerini gördük” biçiminde konuştu.

“O nafakayla iki tane silahı temin ediyorlar”

Boşanma davasıyla ilgili konuşan Sadıkahmet, “Aile mahkemesinde devamlı boşanma davasıyla ilgili basın yasağı var. Basına yansıyan kısmıyla Emre Bey her üç evladının geçici velayetini aldı. Dava sonucunda bunlar karara ulaşacaktır. Çocuklar ile ilgili ödenen nafakalar her ne kadar kaldırılmışsa da hanımefendiye karşısında ödenen bir nafaka var. Maalesef hiçbir geçim kaynağının olmadığını açıklama ettiği halde bir nafaka ödemek zorundayız. O nafakayla Emre Beyi öldürmek üzere bir eylem planına giriyor. O nafakayla iki tane silahı tedarik ediyorlar. Bu Düzce’deki ceza dosyasının içerisinde kendi beyanıyla mevcut. ‘Ben tedarik ettim’ diyor. ‘Nafakanın yattığı parayı bankadan gittim, kartla çektim, temin ettim’ diyor” dedi.

“Ablamların verdiği parayla nafakayı ödüyorum”

Yaşadığı fiziksel zorluklardan bahseden Emre Aşık, “ Aile öyle bir şey fakat her yerde sana kucak açıyor. Ben ister inanın ister inanmayın ablamların verdiği parayla bazı şeyleri ödüyorum. Ablamların verdiği parayla nafakayı ödüyorum. Bu dönem bu şekilde gidiyor. İyi günler gelecek diye düşünüyorum. Her zorlukla beraber bir refah vardır” dedi.

“Takriben 15 milyon liralık bir kayıp olduğunu şimdiye kadar tespit etmiş durumdayız”

Emre Aşık’ın dolandırıldığı iddiasıyla ilgili yorumlama yapan Avukat Levent Öcal, “Biz yaklaşık 15 milyon liralık bir kayıp olduğunu şimdiye değin tespit etmiş durumdayız. Şirketin içinin boşaltılmasıyla ilgili operasyonlarda her türlü aldatma, hırsızlama yöntemine başvurulduğunu biliyoruz. bununla beraber şirketin içi boşaltılırken yalnızca bildiğimiz anlamda kandırma veya dolandırıcılık eylemleri değil bununla birlikte teknik yöntemler ve uluslararası kredi kartı dolandırıcılığına kadar giden bir işlem söz konusu. Bununla ilgili müvekkilimizin aralıksız davaları var. Bu davaların bir bölümü sonuçlanmış durumda. Yağmur Aşık’ın ve onun birlikte hareket ettiğini düşündüğümüz insanların bir benzer inşa içerisinde birlikte hareket ederek bu eylemleri gerçekleştirdiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Maddesel kaybından söz eden Aşık, “15 ve 20 milyon arası bir kaybım var. Evlilik birliği içerisinde başlıyor. Evlenmeden önce hiç ben haciz, avukat, savcılık bilmiyordum. Evlendikten daha sonra icralar, hacizler, hiç açılmamış davalar görüyorum. Alanya’da icra davam var. Alanya’dan biz ne yaptık, ne ettik? Bir bakıyorum. Yağmur’un benim imzamı taklit ederek düzenlemiş olduğu bir çek var. İş oraya kadar gidiyor. Şu Anda bütün o dosyalar daha da hızlanıyor ama tek başına yapmıyor. Bunun gerisinde bir çete var” açıklamalarında bulundu..

“Toptan çözmeye çalışıyor olayı”

Eşinin neden kendisini öldürmek istediğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Aşık, “65’e yakın davamız var. Ya toptan çözmeye çalışıyor olayı. Ayrıca çocuklarımı alırım. ‘Bir taşla üç-beş kuş vururum’ diye düşünüyor illaki. Ben de manâ veremiyorum” dedi.

Caner Sönmez

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu