Dünya

Facebook, Trump’ın koronavirüs paylaşımını sildi

Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs paylaşımını yanlış bilgiler içerdiği gerekçesiyle sildi.

Facebook, Trump'ın koronavirüs paylaşımını sildi

sosyal medya platformu Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın mevsimsel gribin yeni müşteri koronavirüsten (Covid-19) daha ölümcül olduğunu savunduğu paylaşımını sildi.

AA’da bulunan habere göre, Covid-19 tedavisine Beyaz Saray’dan aralıksız Trump’ın sabahleyin saatlerinde Twitter ve Facebook’ta yaptığı paylaşımda, “Bir Takım kişiler için Covid-19, gripten daha eksik ölümcül” ifadelerini kullanması sosyal medya şirketlerini harekete geçirdi.

Facebook, Trump’ın Covid-19 konusunda yanlış data yaydığı gerekçesiyle söz konusu paylaşımı sildi.

TWİTTER’DAN “YANLIŞ BİLGİ” UYARISI

Twitter ise Trump’ın paylaşımını kaldırmadı oysa laf konusu paylaşıma, “Bu tweet, Covid-19 konusunda yanlış ve zararlı bilgi yaydığı için Twitter kurallarını ihlal etmiştir. Ancak Twitter, bu tweetin erişilebilir kalmasının kamunun yararına olabileceğine karar vermiştir” biçiminde bir dikkat ekledi.

Trump, paylaşımında “Her yıl sayıları bazen 100 bine varan çoğu insan aşısı olmasına rağmen gripten dolayı ölüyor. Bunun için ülkemizi karantinaya alıyor muyuz? Hayır, onunla yaşamayı öğrendik, şu anda de Covid-19 ile yaşamayı öğreniyoruz, bir takım kişiler için Covid-19 gripten daha az ölümcül.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu