Gündem

Faciadan dönüldü! Freni boşalan kamyon 2 kilometre her tarafında geri geri gitti

İlginç kaza, öğle saatlerinde Pursaklar ilçesindeki Özal Bulvarında meydana geldi. Plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen araba, Akyurt ilçesinden Ankara yönüne dışarı giden Kasım Aymergen yönetimindeki 06 DS 3150 plakalı kamyonun hava tüpüne çarptı.

2 KİLOMETRE GERİ GERİ GİTTİ

Bunun üstüne freni boşalan kamyon, sürücüsünün kontrolünden çıkarak geriye gitmeye başladı. Şoför Aymergen de öteki araçlara çarpmamak için manevralar yapmaya başladı. Yoğun trafik içinde takriben 2 kilometre geri giden kamyon, sürücü Aymergen’in müdahalesiyle refüje çarparak karşı geçtikten sonra durdu. Hiçbir araca çarpmayan kamyonun sürücüsü Aymergen, kazayı bere almadan atlattı. Kaza hatıra karşısında şeritten gelen bir otomobilden cep telefonuyla görüntülendi.

FREN VE EL FRENİ ÇALIŞMAZ DURUMA GELMİŞ

Kamyon sürücüsünün yeğeni TIR şoförü Yusuf Zavagar, “Amcam yükünü bıraktıktan daha sonra evine dönerken yol üzerinde 2 aracın kaza yaptığını görür görmez yavaşlıyor. Yol üzerinden gelen diğer vasıta ise kamyonun sol tarafındaki tüplere çarpıp, hava hortumlarını patlatıyor. Bu sebeple kamyonun freni, el freni ve imdat sistemi dahil her şeyi devre dışı kalıyor. Ondan sonradan rampa olduğu için araba geri geri iniyor. Allah’a şükür kimseye zarar vermeden duruyor” dedi.

Faciadan dönüldü! Freni boşalan kamyon 2 kilometre boyunca geri geri gitti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu