Kadın

Fazla eşliliği savunan Edizer’in görevden alınması Yeni Akit’i yasa boğdu

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’in çoklu eşliliği savunan ve Medeni Kanunu eleştiren sözleri sebebiyle görevden alınması çağdışı fikirlere bölge açmasıyla bilinen Yeni Akit gazetesini içten yaraladı.

Çok eşliliği savunan Edizer’in görevden alınması Yeni Akit’i yasa boğdu

MEDYA SERVİSİ

Sosyal medyadan çok eşliliği savunan sözleri ve Medeni Kanuna yönelik eleştirileriyle tepki çeken Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’in görevden alınması Yeni Akit gazetesini yasa boğdu.

Gerici ve AKP yanlısı kimliğiyle bilinen gazete, Edizer’in görevden alınması üzerine “Başhekim Yardımcısı ‘Aldatmayın’ deyince laikçi yobazlar çıldırdı! Sağlık Durumu Bakanlığı görevden aldı” başlıklı bir haber yayımladı.

Edizer’in fazla eşliliği savunan sözlerini “aldatmama çağrısı” gibi naif ifadelerle süslemeye çalışan ve ‘yobaz’ kelimesini anlamını bilmeden kullandığı işaret Yeni Akit, laf konusu haberde şu ifadelere verdi:

“Sosyal medyada Müslümanlara ‘Aldatmayın, seviyorsanız ikinci eşi alın, yuvanızı dağıtmayın’ uyarısında bulunarak İslam’ın verdiği ruhsatı hatırlatması, her gün biriyle gününü gün eden ancak evliliğe ise karşısında olan laikçi yobazları çıldırttı. Afiyet Bakanlığı, sosyal medyada Müslümanların eşini aldatamayacağını açıklayan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer’i görevden aldı.”

NE OLMUŞTU?

Eski adı GATA olarak aşina Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Ali Edizer, laikliğin ve insan haklarının esas ilkelerini hiçe sayan skandal paylaşımlarda bulundu. Edizer, sosyal ağ hesaplarından Uygar Kanun’u ve tek eşliliği kasıt bölge sözler sarf etti.

Edizer, Menzil cemaatine yakınlığını açık açık ortaya koyan paylaşım yapmaktan da çekinmedi. Edizer’in bir paylaşımında, cemaatin 1993’de hayatını kaybeden lideri Muhammed Raşit Erol’un fotoğraflarını paylaşarak “reel sevgiliye kavuşan, milyonların sevgilisi, dünya güzeli…”, “Yok böyle bir güzellik. Yok böyle bir ayrılık acısı: 22.10.1993” ifadelerini kullandığı görüldü.

Bu paylaşımların gündem yaratmasının arkasından, Sağlık Durumu Bakanlığı Kontrol Kurulu kadar hakkında çözümleme başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu