FutbolSpor

Fenerbahçe, transferlerden elde edilen geliri açıkladı

Fenerbahçe Spor Kulübü, 23,1 milyon avro transfer geliri elde edildiğini, 14,6 milyon avro transfer harcaması yapıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, toplamda ise 8,5 milyon avro transfer kârı elde edildiği belirtildi.

Fenerbahçe, transferlerden elde edilen geliri açıkladı

Fenerbahçe, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde transferden elde edilen kârı açıkladı.

Toplamda 18 yeni oyuncu sarı-lacivertli ekibe katılırken, 10’u kiralık olmak üzere 21 futbolcuyla yollar ayrıldı. Fenerbahçe, tüm bu yapılanma neticesinde 23,1 milyon avro transfer geliri elde ederken, 14,6 milyon avro transfer harcaması yaptı. Sarı-lacivertli ekip toplamda ise 8,5 milyon avro transfer kârı elde etti. Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, tüm transferleri harcama limitleri kapsamında inceleyerek onay verdi.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Futbol A Takımımızın yeni sezon yapılanması dün itibarıyla tamamlanmıştır. Toplamda 18 yeni oyuncu takımımıza katılmış, 10’u kiralık olmak üzere 21 oyuncu takımımızdan ayrılmıştır.

Tüm bu yapılanma neticesinde, 23,1 milyon euro transfer geliri (bonservis) elde edilmiş, 14,6 milyon euro transfer harcaması yapılmıştır. Toplamda ise 8,5 milyon euro transfer karı elde edilmiştir.

2020-21 sezon başı itibarıyla geçen sezonlar ile karşılaştırmalı oyuncu garanti ücret ve fesih giderlerimiz ile tüm teknik kadromuzun, kulüp personelimizin ve vergilerimizin de içinde olduğu personel bütçelerimiz aşağıdaki gibi şekillenmiştir.

Tüm bu rakamlara bakıldığında, 2020-2021 sezonu oyuncu garanti ücretleri ve fesih bedelleri 35.9 milyon Euro olmuş, teknik kadromuz dahil tüm futbol takımı personelimizin de içinde olduğu, vergiler dahil bütçemiz ise 56 milyon Euro şeklinde gerçekleşmiştir.

2020-21 sezonuna ait tüm transferlerimiz, TFF Kulüp Lisans Kurulu tarafından kulübümüze tanınan Takım Harcama Limiti dahilinde incelenmiş ve onaylanmıştır.

Yeni sezon futbol yapılanmamızın camiamıza hayırlı olmasını diler, takımımıza başarılarla dolu bir sezon dileriz.

2020-21 Süper Lig sezonunun, futbolun birleştirici gücünün ve fair-play’in ön planda olduğu bir sezon olmasını temenni ediyoruz.”

Yeni Sezon Futbol Yapılanmamız Hakkında Bilgilendirme

https://t.co/DVCKJwscj2 pic.twitter.com/G8JObTpHq0

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) October 6, 2020

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu