Dünya

Film gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadı

Rusya’da film senaryolarını aratmayan bir olay yaşandı. St. Petersburg kentinden Krasnodar‘a gitmek üzere havalimanına gelen kadın halterci Anna Turaeva, Utair Havayolları şirketi çalışanları kadar uçağa alınmadı. Uçağa alınmamasının gerekçesi ise epeyce şaşırttı. Görevliler, pasaportunda kadın yazan Turaeva’ya bayan olduğuna ikna olmadı. Görevliler, Turaeva’ya “Sen erkeksin. Bayan olduğunu kanıtla. Öyle gel” diyerek uçağa almadığı belirtildi.

“AŞALIĞAYICI BİR DURUMDU”

Rus medyasına açıklamalarda bulunan kadın halterci, “Aşağılayıcıydı. Sıradaki insanların önünde bir çocuk gibi azarlandım. Bana mahrem sorular soruldu. Sıranın tamamı bu anarşiyi izliyordu ve bu durumda kendimi olabildiğince biçare hissettim. Fiilen bir bayan olduğumu kanıtlamaya çalışıyordum” dedi.

Kadın halterciyi erkek sanıp uçağa almadılar

HAVAYOLU ŞİRKETİ ÖZÜR DİLEDİ

Öte yana, havayolu şirketinin kendisine ulaştığını ifade eden Turaeva, “Utair, ağlamaklı olduklarını söyledi. Bana ‘Yaşadığınız olumsuz duygular için özür dileriz. Böyle bir hizmet kabul edilemez. Uçuşunuzda ödev bölge havalimanı çalışanlarını teftiş edip, durumu çözeceğiz’ dediler” ifadelerini kullandı.

Film gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadıFilm gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadıFilm gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadıFilm gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu