Sinema Haberleri

G.O.R.A’nın Efsane Karakteri Erşan Kuneri Dizi Oluyor: İşte Oyuncuları, Konusu ve Muhtemel Çıkış Tarihi

2020 yılında bile hâlâ dost ortamında esprileri dönen, Cem Yılmaz’ın 2004 yılında vizyona giren filmi G.O.R.A., en az film değin efsane karakterlere sahipti. Bu karakterlerden biri de yetişkin filmleri sektöründe çalışan Erşan Kuneri‘ydi.

Cem Yılmaz’ın 2020’nin başında verdiği sinyallerle Erşan Kuneri karakterinin bir diziye sahip olacağını öğrenmiştik. Kendisinin Temmuz ayında Instagram üstünde yaptığı paylaşımdan da dizinin şimdi eskiz karalama aşamasında olduğunu öğrendik. Bunlardan yola çıkarak Erşan Kuneri dizisinin çıkış tarihi, konusu ve oyuncularına dair bilinen detayları derledik.

Erşan Kuneri dizisi ne zaman çıkacak?

erşan kuneri dizisi

2021 yılının Güz aylarında çekimlerine başlanılacak olan Erşan Kuneri dizisi için Cem Yılmaz’ın Temmuz ayındaki paylaşımları göz önüne alındığında, dizinin çıkış tarihi için 2022 yılını gösterebiliriz. Şu an için hemen şimdi kroki karalama aşamasında olan, G.O.R.A. ve Arif v 216 filmlerinden tanıdığımız Erşan Kuneri karakterinin dizisi için 2022’ye dek bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Erşan Kuneri dizisinin konusu olacak?

Erşan Kuneri

Cem Yılmaz’ın söylediğine tarafından Erşan Kuneri dizisinin geçtiği tarih 1975-1978 yılları arasında yer alacak. Türk Sinemasının erotik film tufanıyla kasıp kavrulduğu dönem olan bu yıllarda bir yönetmen olan Erşan Kuneri’yi izleyeceğiz. Şu lahza için elimizdeki bilgilere tarafından dizi, Erşan Kuneri’nin bu yıllar aralarında erotik filmler dıştan farklı film türlerini denemesini ele alacak.

bununla birlikte Arif v 216 filmindeki Erşan Kuneri’nin erişkin film yönetmenliği dıştan müzik yapımcılığı yaptığını da biliyoruz. Bu sebeple dizide yalnızca G.O.R.A. filminde gördüğümüz ‘mavi don’ sahnesi gibi sahnelerin ya da film çekimi sahnelerinin değil, müzikle alakalı eğlenceli sahnelerin de dizide yer aldığını görebiliriz.

Erşan Kuneri dizisinin öteki karakterleri kimler olacak, dizide bu karakterler kimler yaşam verecek?

erşan kuneri karikatür

Ünlü komedyenin Instagram üzerinde yaptığı paylaşımda diziye dair eskiz bir karalama yer alıyor. Bu eskizde dizinin karakterlerini görebiliyoruz. Bu karakterler Tumtum İbrahim, Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Payro Cemal ve natürel ancak Erşan Kuneri. Bu karakterleri bütünüyle kimin canlandıracağı bilgisi az önce belirlenmiş olmamakla beraber, efsane bir diğer şahsiyet olan Bob Marley Faruk’un dizide yer alıp almayacağı de bilinmiyor.

G.O.R.A.’da Bob Marley Faruk karakterini canlandıran Rasim Öztekin, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde afiyet sorunları sebebiyle kavuğunu ünlü oyuncu ve tiyatrocu Şevket Çoruh’a devretmişti. Bu sebeple Rasim Öztekin’in bu dizide yer alması o kadar muhtemel gibi görünmüyor ancak dizinin ona göndermelerle batmış olacağını tahminde bulunmak şiddet yok.

Dizi, yerli bir platformda yayına verilecek

yerli platformlar

İlk baştaki söylentilere tarafından Cem Yılmaz, bu projeyi Acun Ilıcalı’nın yeni yerli dizi platformu Exxen’de yayınlayacaktı. Fakat daha sonra bu söylentiler geçerliliğini yitirdi zira Cem Yılmaz, katıldığı bir programda kendisinin Acun Ilıcalı ile bir projeye girişmeye yeltendiğini, ama öbür sözleşmeler nedeniyle bunun henüz mümkün olmayacağını söyledi.

Dizinin yayınlanabileceği öteki yerli platformlar da bildiğiniz gibi bluTV ve PuhuTV. Komedyenin diğer bir açıklamasında dizinin erken aşamalarda Netflix’e gelmeyeceği, oysa ilerleyen dönemlerde bunun gerçekleşebileceği yönünde. Cem Yılmaz’ın dediğine tarafından dizinin internet platformunda yayınlanmasının sebebi yaş sınırlandırması ve TV’deki denetimlerin artırılması.

Erşan Kuneri dizisi toplamda 8 bölümden oluşacak:

Erşan Kuneri cem yılmaz

Komedyenin açıklamalarına tarafından Erşan Kuneri dizisi, 8 bölümlük mini bir hızlı halinde yayınlanacak ve Erşan Kuneri’nin 1975-1978 yılları aralarında erotik filmler haricen ayrı film türlerini denemesini konu alacak. Bu kadar az bölüm sayısıyla 3 takvim bir süreci nasıl işleneceği her ne değin merak konusu olsa da insanların daha fazlasını isteyeceğini öngörmek mümkün.

Böylelikle Erşan Kuneri dizisiyle alakalı bildiğimiz her şeyi sıraladığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıca devlete ait Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu