FutbolSpor

Galatasarayda Terim kararını verdi: Eldeki kadroyla mücadeleye

Galatasaray’ın önce Avrupa Ligi’nde Rangers sonradan da Süper Lig’de Kasımpaşa’ya mağlup olunması, camiada ortamın gerilmesine niçin olmuştu. Terim, Kasımpaşa mücadelesinde sahayı maç bitmeden terk ederken, bu tepkisinin hem oyuncularına keza de aktarma taleplerini yerine getiremeyen yönetime olduğu net bir şekilde anlaşılmıştı. Ancak Başkan Mustafa Cengiz ve kurmaylarının, Terim ile yaptıkları kritik görüşme sonrası kara bulutlar aniden dağıldı, deneyimli öğretmen da lahza itibarıyla yalnızca işine konsantre oldu.

Artık Avrupa da değil

Transferin son günü öncesi, “Şu 5 Ekim bir geçsin, ne var ne yok bir bakalım” diyen tecrübeli teknik adamın, yardımcılarıyla yaptığı toplantıda da “Elimizdekilerle şu lahza için çalışmaya devam edeceğiz. Ben de sonuna kadar mücadelemi sürdüreceğim” ifadelerini kullandığı bildirildi. Bundan Böyle Avrupa da olmadığı için eldeki kadroyla Süper Lig’de takımı şampiyonluk mücadelesinin dışına çıkarmadan Ocak ayına yani aktarma dönemine hasarsız şekilde götürmek isteyen Terim, yönetimden mutlaka ön libero ve kanat takviyesinin yapılmasını istiyor.

Kolları çoktan sıvadılar

Yönetimin de Terim’in istekleri doğrultusunda çoktan transferler için kolları sıvadığı konuşuluyor. Aslan’ın hocası, bilhassa ücret yükü yüksek oyuncuları elde yetişmek istemiyor. Hem işin ekonomik boyutu keza de ekip içi dengelere tartma veren Terim, kafasındaki değişim planına da bu nedenle bir yerden başlamayı amaçlıyor. Artık başarıya aç, motivasyonu yüksek ve ücret bütçesi dengelenmiş bazı kurmayı düşünen tecrübeli çalıştırıcı, Galatasaray’ın geleceğini de bu sayede sağlama almayı hedefliyor.

Gelecek Aslan’da onlara yer değil

Sarı-Kırmızılılar’da idare ve teknik heyetin hedefi, yaz transfer döneminde yüksek para bölge oyuncuları iyi teklifler gelmesi halinde satmaktı. Ancak ilk önce Younes Belhanda olmak üzere Sofiane Feghouli, Mbaye Diagne, Ryan Babel ve hatta Radamel Falcao’ya beklenen teklifler gelmedi. Önceki gün Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, “Gönderilmek istenen oyunculara, dünyanın hiçbir yerinden istek olmadı” dedi. Benzer gün Başkan Mustafa Cengiz, “Ben bilmiyor muyum 6 milyon yıllık ödenti vermeyi. Birine (Falcao) 5 verdik pardon! Tümü düzelecek diyeyim” yorumunu yaptı. Bu doğrultuda da Terim’in yeni Galatasaray projesinde, ya Ocak’ta veya sezon sonunda bu saydığımız isimlerin olma olasılığı fazla düşük gözüküyor.

Galatasarayda Terim kararını verdi: Eldeki kadroyla mücadeleye

Fanatik Özel / Çağrı Davran

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu