Sinema Haberleri

Game of Thrones’un Yazarı George R.R. Martin, Dizideki En Sevmediği Sahneyi Açıkladı

Yayınlandığı dönemde azami konuşulan yapımlardan biri olan Game of Thrones, final yapmasının üstünden 1,5 sene geçmesine rağmen konuşulmaya devam ediyor. Meşhur dizinin uyarlandığı kitapları yazan George R.R. Martin, HBO göre hayata geçirilen dizide en beğenmediği sahneyi açıkladı.

George R.R. Martin, HBO imzalı Game of Thrones’taki pek çok sahneyi fazlasıyla seviyor ve övüyor, fakat şüphesiz arada bir da olsa eleştiriyor. Martin, yaptığı açıklamada minimum sevdiği sahnenin birincil sezonda olduğunu söyledi. 2011 yılında yayınlanan birincil sezonda, o döneme tarafından çok yüksek (bölüm başına 6 milyon dolar) bir bütçeyle çekilen dizinin gerçi kitapların olağanüstü vizyonunu sahneleyecek kadar büyük bir bütçeye sahip olmadığını düşünen Martin, bu sebeple Kral Robert’ın ava çıkıp yaralanarak hayatını kaybettiği sahnenin fazlasıyla beceriksiz olduğunu düşünüyor.

Game of Thrones’un Yazarı George R.R. Martin, Dizideki En Sevmediği Sahneyi Açıkladı

“Bütçe açısından aslında fena olduğumuz yer, bütün şovda, sekiz sezonun tamamında minimum sevdiğim sahne oldu: Kral Robert’ın ava çıktığı sahne” şeklinde açıklamaya yapan Martin, sözlerine “Sahnede, ormanda mızrakla yürüyen dört adam var. Kitaplarda Robert ava çıkar, bir yaban domuzu tarafından boğulduğu haberini alırız, onu geri getirirler ve ölür. Bu yüzden katiyen bir “av sahnesi” yapmadım. Ama kraliyet av partisinin nasıl olduğunu biliyordum. 100 kişi olmalıydı. Büyük çadırlar bulunurdu, köpekler olurdu, boynuzlar üflenirdi. Bir kral böyle avlanır! Bir yaban domuzu ile tanışmayı ümit eden 3 arkadaşın elinde mızrakla ormanda yürümeyecekti. Bu noktada atlara, köpeklere ya da çardaklara paramız yetmiyordu.” şeklinde devam etti. 

George R.R. Martin’in bahsettiği sahneden bir kesit:

Martin’in bu açıklamasının ardından ne aramak istediği fazla daha net bir şekilde anlaşılıyor. Ortaçağ tarihine hayran bir ad olan R.R. Martin, Game of Thrones kitap serisinde de pek fazla detayı bu dönemden alıyor. HBO, Game of Thrones’un sonraki sezonlarında fazla daha eli bol bir bütçe oluşturdu, fakat 2. sezonda yaşanan Battle of the Blackwater’da da bazı bütçe kaynaklı kesintiler olmuştu. Dizi nasıl final yaparsa yapsın, ilk bölümünden son bölümüne kadar bütün dünyada milyonlarca insana konuşulacak müthiş hikayeler verdi. Sayısız teori ortaya çıktığı gibi o kadar çok mekanda toplu Game of Thrones izleme partileri düzenlendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu